mpadysakova mpadysakova komentáře u knih

Údolie Stratených Údolie Stratených Jennifer June Rowe

Zaujímavé ako všetky diely. Poviem to takto. Niektorí si myslia opak, ale v knihách( myslím jednotlivé diely) je uplatnená mierna gradácia. Prvé 3-4 diely sú skvelé, ale ostatné a najmä posledný je najlepší....

08.05.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Skvelá kniha, len je trocha mínusom to, že je dej trošku rozhádzaný. Raz je tam o Frodovi, raz o Pipinovi so Smieškom, inokedy zase o Aragornovi a spol. Ale dobrá kniha, nie je čo vytknúť.

08.04.2013

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Celá kniha sa mi veľmi páčila. Rozprávanie o Eruovi, o duchoch Ainur, o vzniku Ardy, bolo síce kratšie než ostatné pasáže, ale páčila sa mi omnoho viac.

01.04.2013 5 z 5

Město krys Město krys Emily Rodda (p)

Skvelý diel, tak ako všetky. Ten Tom z obchodu mi pripomína dnešných podnikateľov. :D Pre peniaze spraví čokoľvek. Skvelá časť.

01.04.2013 4 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Emily Rodda (p)

2. diel je perfektný, dej tiež, pri dobrej predstavivosti je časť s opisom "znovuzrodenia" mesta D´Or skvelá.

01.04.2013 5 z 5

Lesy hrůzovlády Lesy hrůzovlády Jennifer June Rowe

Zaujímavá knižka pre deti ako aj pre dospelejších. Doplnenie obrázkov je dobré hlavne pre deti, je to také malé oživenie. Človek niektoré veci, ktoré sa dozvie až neskôr tak trochu predvída, takže je to ten pocit že máte nejaké tušenie a potom zistíte že to tak je. Koniec zaujímavý, príjemný. Výhoda Ságy Deltora je v tom, že si môžete knihy prečítať aj s vynechaním a neskôr si doplníte aj ostatné. Jedna kniha sa dá (pri mojom tempe čítania) prečítať tak za 4 hodinky. Len čakám, kedy niekde v nejakom obchode natrafím na 2. a 3. sériu.

01.04.2013 4 z 5

Spoločenstvo prsteňa Spoločenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

Na trilógii aj tejto knihe sa mi páči to, že človek sa do toho vžije a vie si predstaviť všetky postavy. Spoločenstvo Prsteňa som čítala v 11 rokoch a stále mám hrubo vpísané v pamäti, čo sa tam všetko odohralo. Skvelá kniha od skvelého autora. Opis Vododolu a Lórienu bol taký prepracovaný, že si človek vedel predstaviť presne to, čo si predstavovali aj Tolkien a Peter Jackson, keď natáčal film. Dialógy perfektné, koniec knihy tak ako má byť, koniec v najlepšom aby si čitateľ prečítal aj ďalší diel. Tejto knihe proste nieje čo vytknúť.

24.03.2013

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Zaujímavý príbeh, začítala som sa hneď, len ku koncu mi to príde trocha ponuré. Prečítala som celú trilógiu Pána Prsteňov aj Hobita, ale tam to vždy skončilo rozprávkovým koncom, čiže dobrým. Inak kniha perfektná, lepšie prečítať si ju pred Hobitom a Pánom Prsteňov. Zápletka zaujímavá, ale oproti Pánovi Prsteňov je to slabé. Práve preto si to radšej prečítať skôr ako Hobita a P. Prsteňov.

24.03.2013 4 z 5