Morgenstern27 Morgenstern27 komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

S Jo Nesbem jsem se prvotně seznámila skrz knihu Sněhulák, kterou jsem měla možnost částečně přečíst a nadchla jsem se pro jeho styl psaní. Rozhodla jsem se jít tedy popořadě a tím pádem jsem se dostala k Netopýrovi. Musím říct, že první zhruba třetina knihy ve mně nevyvolala nějaké nadšení a četla jsem ji dlouho. Místo případu se člověk více spíše dozvídal o životě v Austrálii, některé pasáže pak byly pro mě vyloženě nudné a spíš sloužily jako nějaká vata, bez které bych se v knize obešla. Nicméně od půlky jsem knize začínala trochu přicházet na chuť a závěr byl pak výtečný, byť mě trochu mrzelo, že akce přišla až na několika posledních stranách. Tohle vše má navíc asi za následek, že za několik týdnů si zřejmě z příběhu už moc pamatovat nebudu, jelikož mě v podstatě kniha do půlky spíše nudila a pak se během mrknutí oka událo vše zajímavé, takže to ve mě nezanechalo úplně hlubokou stopu. Věřím, že další díly se ale budou postupně pilovat k lepšímu. :)

13.09.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hezky napsaná kniha, ke které se asi někdy i ráda vrátím. Kniha se četla jednoduše a rychle. Více, než nad životem hlavní postavy trochu kniha svádí k zamyšlení se nad svým. Kniha má asi v polovině trochu méně zažívné kapitoly, jelikož se už začíná trochu opakovat jistý vzorec, ale nic to neubralo na mém nadšení ze čtení.

13.09.2022 5 z 5