MorganaE MorganaE komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Na tuto knihu jsem se velice těšila. Nicméně musím říct, že mě trochu zklamala. Napsaná je pěkně, čtivě a poměrně realisticky (oceňuji, že nežili všichni šťastně a bez problémů až do smrti). Přesto některé části příběhu byly až moc předvídatelné a klišé. Ale postavy byly velmi pěkně popsané, některé jsem si hodně oblíbila a líbilo se mi, jak byly do děje zapleteny skutečné historické události. Příjemné letní čtení, a až budu stará a sentimentální, určitě mě potěší si ji u krbu a jazzové desky přečíst znova.

22.10.2012 3 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Tohle je geniální dílo. Je to asi nejvtipnější knížka, co jsem kdy četla. Leacockův humor mi naprosto sedí. Je nevtíravý, suchý, ironický a ututlaně rýpavý. Absurdnost, parodický nádech či mordbidita některých povídek, tento humor ještě podtrhuje. Doporučuji však číst po kouscích, tím spíš si ten vtip vychutnáte. Kniha vhodná do vlaku, na pláž i do lesa (kde je nejlépe nahlas předčítat svým spoluturistům ty povídky, které si z milovníků přírody utahují).

22.10.2012 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Ačkoli Svět podle Garpa mě dostával do kolen a je pro mě jakousi Biblí, ačkoli u Hotelu New Hampshire jsem se dojímala k slzám a chtěla se odstěhovat do Maine, tak na Pravidla moštárny nemá nic. Knihu dickensovsky dlouhou a obsáhlou jsem přečetla za pár dní a byla u vytržení u každé epizody, každé věty, každého slova. Je na ní cosi neobyčejného, cosi netuctového (nejspíš to bude jedinečností a praštěností postav) a tak tak irvingovského! Myslím, že je to jeho nejlepší dílo, ale to posoudím, až přečtu celou jeho bibliografii. Protože mu už navždy budu věrnou čtenářkou.

17.06.2012