Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Keramika Keramika Dolors Ros

Skvělá kniha, často v ní hledám inspiraci. je psaná srozumitelně, pro laiky a samouky.

02.08.2020 5 z 5

Keramika pro malé i velké Keramika pro malé i velké Marie Adamcová

Moc šikovná příručka pro vedoucí keramických kroužků. Samozřejmě, že nelze využít všechno, ale díky za dobré nápady.

02.08.2020 5 z 5

Pomazánky, saláty doma i na chalupě Pomazánky, saláty doma i na chalupě Ivanka Abrahamová

Knihu jsem dostala jako dárek, prolistovala jsem ji, určitě dobré nápady, ale já v kuchyni raději využívám svoji fantazii.

02.08.2020

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Kniha je zastaralá, jednání postav naivní a pro dnešního člověka nepochopitelné, tlačila jsem to před lety do hlavy jen z povinnosti. Už nikdy se k ní nevrátím, ani film mě neoslovil.

27.07.2020 1 z 5

Pleteme pejsky, kočičky a myšky Pleteme pejsky, kočičky a myšky Steffi Hochfellner

Suprové návody pro všechny, kterým nejsou cizí klubíčka vlny a jehlice. Srozumitelné a jednoduché. Pěkné fotografie.

23.07.2020 5 z 5

Co si  povídají houby v háji Co si povídají houby v háji Jiří Havel

Kouzelné leporelo pro nejmenší. Verše Jiřího Havla si pamatuji dodnes. A mám ji dodnes.

22.07.2020 5 z 5

Princezna Pohádka Princezna Pohádka Josef Štefan Kubín

Kniha obsahuje více než 4 desítky pohádek, některé jsou známé, ale většinu jsem neznala. Ilustrace se mi nelíbily, proto jsem knihu v dětství nikdy nečetla. A byla to docela škoda. Pohádky rozhodně nejsou špatné.

20.07.2020 4 z 5

Klenoty Klenoty Danielle Steel

Tuto knihu mám moc ráda, pěkně se čte. Patří mezi pětici mých nejoblíbenějších od této autorky, ale rozhodně jsem nepřečetla všechno. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Líbilo se mi, jak se snažila a dařilo se jí.

19.07.2020 5 z 5

Dům na kolečkách Dům na kolečkách Ema Řezáčová

(SPOILER) Knihu jsem měla v dětství moc ráda. Příběh Pipky - batolete, které po srážce vlaků najdou 2 kamarádky, které šly zrovna do školy. Vzaly ji domů, kde zůstala. Vyrostla z ní šikovná dívenka. Z dětství jí zbyl medailon, dala ho tulákovi a chtěla po něm, aby jí našel rodiče. Dokonce s ním i uteče. A jak to všechno dopadne? No přece dobře, jako všechny správné knihy pro děti.

18.07.2020 5 z 5

Čokoládový zámeček Čokoládový zámeček Anežka Klicperová

Nejmilejší pohádka mého dětství byla ta první, o čokoládovém zámečku. Maminka mi ji četla vždycky,když jsem byla nemocná a já si představovala,ze spolu s Kašparkem procházíme zámečkem a ochutnáváme čokoládu mléčnou i hořkou a lížeme hustou šlehačku ze zámecké kašny. Ostatní pohádky mě už tak moc nebraly.

18.07.2020 4 z 5

Nová Anděla Nová Anděla Eva Frídová

Kniha pohádek je pro dnešního čtenáře zastaralá, u četby by se děti asi dost nudily. Pohádky nabádají k poslušnosti, dost moralizují. Knihu jsem nicméně několikrát přečetla, nejvíce se mi líbila pohádka Vzpoura loutek. A naprosto mě uchvatily ilustrace Heleny Zmatlíkové. Moje kniha pochází z roku 1948.

18.07.2020 3 z 5

Růže a prsten Růže a prsten William Makepeace Thackeray

Kniha patří k mým nejstarším knihám, pochází z roku 1950, název zní Růže a prsten čili příhody prince Vavřína a prince Bulky, ilustroval Petr Dillinger.Knihu jsem našla jako školou povinná v knihovně u babičky a četla jsem ji několikrát. Moc se mi líbily postavy - Rafantka, Bětuška, Udata, Andělka,oba princové a zejména kouzelnice Černohůlka, která oba kouzelné předměty lidem věnovala.

18.07.2020 5 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Cimrmana lidé buď milují nebo ne.Bohužel patřím k těm několika bílým vránám, kterým tento humor nic neříká.

30.06.2020

Nemocnice Nemocnice Jan de Hartog

Přečetla jsem v době, kdy se kniha řadila k těm, na které byl v knihovně pořadník. Pamatuji se, jak jsem se nadšeně vrhla do čtení. První polovina knihy popisuje šílené poměry v nemocnici. Druhá část je nudná, dohadují se v ní, jak poměry v nemocnici zlepšit. Myslím, že jsem ji ani nedočetla a poslala dál.

20.06.2020 3 z 5

Zelená kobyla Zelená kobyla Marcel Aymé

Knihu jsem četla někdy v minulosti, asi mě moc nezaujala, děj si pamatují útržkovitě a postavy už vůbec ne. Možná někdy příště. Ale asi ani to ne.

19.06.2020 1 z 5

Hrnečku vař! Hrnečku vař! Karel Jaromír Erben

Miluju tuhle pohádku. Zejména tu část o tom, jak se kaše valila okny a jak se museli všichni kaší prokousávat. Zajímavé, že krupicovou kaši nesnáším.

07.06.2020 5 z 5

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Po knize jsem sáhla, když 1. řada seriálu byla asi v polovině, první část se mi líbila moc, 2. částí jsem moc nadšená nebyla, je to zamotané, postavy přicházejí, odcházejí. Seriál se ale povedl. Některé části jsou k neuvěření. Hlavně období, kdy Maděru zavřeli a jeho ženu programově ničili. Opravdu to byli ti hodní komunisté, o kterých jsme se ve škole učili, že nás dovedou k zářným zítřkům, blahobytu a skvělému životu?

07.06.2020 4 z 5

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Je to taková jednoduchá detektivka, vybrala jsem si ji kvůli prostředí, které se v ní popisuje. Miluji jahody.Číst by ji mohly i starší děti / kdyby v dnešní době četly/. Žádný literární skvost. Odešla do knihobudky a druhý den byla pryč. Snad se někomu líbila víc než mně.

26.05.2020 3 z 5

Santa Lucia Santa Lucia Vilém Mrštík

Před mnoha lety jsem knihu objevila u rodičů v knihovně. Je to už opravdu spoustu let. Ale ta deprese, deziluze, smutek ve mně zůstaly dodnes. Lítost nad tím, jak musel prodat peřinu a v noci se třásl zimou. A pak nakonec umřel. V knize není nic optimistického, pořád se ptám, co se Mrštíkovi stalo tak strašného, že napsal tak depresívní knihu. Ačkoli byla kniha vytištěná na křídovém papíru a vázaná v ozdobné obálce, při první příležitosti šla. Do knihobudky. Snad si své čtenáře našla.

21.05.2020 2 z 5

Pólo Pólo Jilly Cooper

Oddechové čtení, první dvě knihy Jezdci a Rivalové byly lepší.

22.02.2020 5 z 5