moničina moničina komentáře u knih

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Výborná knižka. Ale ten záver dopadol divne. Niekedy mi pripadá, že tie knihy akoby mali ironický podtext. Podľa knihy vznikla aj TV inscenácia s rovnakým názvom v roku 1986.

05.06.2017 4 z 5

Vrah policistů / Teroristé Vrah policistů / Teroristé Per Wahlöö

Výborná kniha. Najmä príbeh Teroristé, kde bolo veľa vtipných momentov.

Smrt má ráda poezii Smrt má ráda poezii Jan Klíma

Taký priemer. Príbeh začal zaujímavo, postavy "potrhlých" vedcov a pána redaktora sú vtipné. Ale ten záver bol taký urýchlený a veľmi nevierohodný motív a zápletka ma sklamali.

05.06.2017 3 z 5

Paní Spravedlnost Paní Spravedlnost Milena Brůhová

Velmi slabé. Akoby ju ani ona nepísala.

05.06.2017 1 z 5

Aby svědek nepromluvil Aby svědek nepromluvil Milena Brůhová

Výborná knižka, prvá z rady detektívok dvojice Novák a Valenta. Na túto knihu neskôr nadväzuje kniha "Tak ona spí s vrahem" a film "špirála nenávisti".

Stopa Locacorten Stopa Locacorten Milena Brůhová

Výborná kniha ako jej o ostatné detektívky. Podla tejto knihy vznikol film Příbuzenstvo, ktorý bol ale slabší než kniha

05.06.2017 5 z 5

Tri ploché kľúče Tri ploché kľúče Jerzy Edigey (p)

Zaujímavý príbeh, atmosféra nedôvery v banke, policajné duo a atmosféra Varšavy cez vojnu a v 60 rokoch. Z celej série jeho kníh, ktoré u nás vyšli je tento o trochu slabší než ostatné.

04.06.2017 4 z 5

Případ žluté obálky Případ žluté obálky Jerzy Edigey (p)

Celkom fajn špionážna krimi. Zase vylíčil atmosféru Varšavy tej doby, sympatický hrdina, záhadný prípad.

04.06.2017 4 z 5

Penzión na pobřeží Penzión na pobřeží Jerzy Edigey (p)

Napínavé pátranie po bývalom nacistickom vrahovi. Prekvapivý záver, ktorý som nečakala.

04.06.2017 5 z 5

Nápad za sedem miliónov Nápad za sedem miliónov Jerzy Edigey (p)

Ďalšia z jeho výborných kníh. Zaujímavá zápletka, sympatický vyšetrovateľ, postup práce bezpečnosti. Celý príbeh je vierohodný, kľudne by sa to mohla stať aj v skutočnosti, ale to sa týka všetkých jeho kníh.

04.06.2017 4 z 5

Alžběta se nevrací Alžběta se nevrací Jerzy Edigey (p)

Fajn detektívka, mám rada tieto špionážne knihy z čias komunizmu. Je tam aj obrazová príloha, keďže to bolo napísané podľa skutočnej udalosti. Na autorovi sa mi páči, ako vždy vie popísať atmosféru Varšavy aj doby, v ktorej sa to odohráva.

04.06.2017 4 z 5

4 detektívky 4 detektívky Jerzy Edigey (p)

Belasý zafír aj Samovrahov závet sa mi zdali o čosi lepšia ako zvyšné dva.

Tajné poslanie Tajné poslanie Jenö Mattyasovszky

Výborná kniha, atmosféra Budapešti za socíku, špionáž, postava tajného agenta v prezlečení aj ostatné postavy ma zaujali. Hodí sa na letné čítanie.

Prípad mŕtveho agenta Prípad mŕtveho agenta Jenö Mattyasovszky

Asi najslabšia z kníh o "Bobrovi", ktoré u nás vyšli.

Bobr nesmlouvá Bobr nesmlouvá Jenö Mattyasovszky

Výborná už mnohokrát prečítaná kniha s dvoma zaujímavými príbehmi, odohrávajúcimi sa na zaujímavých miestach. Za ktorou postavou sa skrýval Bobor sa dozvieme až v závere.

Alibi Alibi Dmitr Peev

Bulharske detektivky nezvyknú byť pre mňa zaujímavé, ale táto bola dobrá.

Serenáda pre Martinu Serenáda pre Martinu Elena Čepčeková

Výborná kniha, príbeh, ktorý je presvedčivý, i keď trochu smutný koniec.

Mrtvý na trůnu Mrtvý na trůnu Milan Pavlas

Kniha ma bavila. Dobrý príbeh a napätie, zaujímavé prostredie speleológov.

19.04.2017 5 z 5

Zločin v holandské nemocnici Zločin v holandské nemocnici Ellery Queen

Výborná detektívka, pre mňa najlepšia z jeho kníh. Na Slovensku vyšla pod názvom Záhada chirurgovej topánky. Zrovna ju opäť čítam a aj po mnohých rokoch ma stále baví. Škoda, že to nesfilmovali.

19.04.2017

Zajícova smrt Zajícova smrt Zdeněk Jirotka ml.

Dobrá knižka, trik so zajacom pobavil, kriminalista sympaťák i keď záver mi pripadal trochu urýchlený.

18.04.2017 4 z 5