Zajícova smrt

Zajícova smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65384/zajicova-smrt-65384.jpg 4 10 5

Hrdinou příběhu je mladý kriminalista Razim, který se dá přeložit do jihočeského okresního města. První případ, který tady řeší je krádež auta se sto padesáti tisíci korun na následující surové zabití řidiče.

Warden
14.06.2021 4 z 5

Žádné veledílo to není, ale já mám pro Jirotku prostě slabost a jeho knihy nebo povídky se mi čtou velice dobře. Na nějaké líné deštivé odpoledne ideální oddychovka. Nebo do nějaké zahradní restaurace k cigaretě a něčemu ostřejšímu. Třeba do vinárny U Bílého koně :)

marlowe
15.05.2021 2 z 5

Knížka měla tu smůlu, že vyšla v roce 1989 a v té době měl národ jiné starosti. Nicméně čtenáři o nic nepřišli, jedná se o klasickou socialistickou kriminálku, ve které bodří příslušníci VB řeší trochu kostrbatý "vekslácko-valutový" příběh o mrtvém zajíci, ukradeném autě, zmizelých penězích a dokonané vraždě. Policisté jsou vesměs zaměnitelní týpci a vyšetřování postrádá jakoukoli invenci, takže na celém příběhu jsou nejzajímavější dobové reálie: dozvíte se, že kurs západoněmecké marky se v té době pohyboval okolo dvaadvaceti korun, že znakem procovského přepychu byl "barevný televizor Sony, videomagnetofon a blyštivá přehrávací hifi souprava" a dokonce se dějem mihne i "mikropočítač s televizorem, ke kterému je připojena klaviatura".
Tož za dvě.

milan3144
26.12.2018 4 z 5

Dobrá detektivka s příjemným tempem děje.

dagmar5477
13.09.2017 5 z 5

Skvělá detektivka.

moničina
18.04.2017 4 z 5

Dobrá knižka, trik so zajacom pobavil, kriminalista sympaťák i keď záver mi pripadal trochu urýchlený.