Zločin v holandské nemocnici

Zločin v holandské nemocnici https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314633/bmid_zlocin-v-holandske-nemocnici-taf-314633.jpg 4 33 9

Milionářka Abigail Doornová, při návštěvě Holandské nadační nemocnice v New Yorku, kterou vydržuje značným nákladem, je zachvácena nevolností následkem pokročilé cukrovky a sřítí se ze schodiště. Nikdo nemohl zabrániti tomuto úrazu, který vyžaduje okamžitého lékařského zákroku. V operačním sále ještě před operací zjistí chirurg, že milionářka byla v bezvědomí uškrcena slabým drátem… Ellery Queen shodou okolností mešká právě v nemocnici a zahájí policejní vyšetřování, které překvapí čtenáře řadou zajímavých důkazů a udržují jej v napětí do poslední stránky tohoto důmyslně a logicky stavěného detektivního románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Naše vojsko

The Dutch Shoe Mystery , 1931

iceVS
12.07.2022 4 z 5

Ellery Queen mě vždycky bavil. Ani tenhle příběh není špatný. Ale rozhodně jsem nepocítila závratnou touhu číst tuhle knihu někdy v budoucnu znovu.
Takže - dobrý, ale v knihovničcce nezůstává :-)

former3980
07.05.2021 2 z 5

Keď som sa tu dočítal, že je to ako Hriechy pre pátra Knoxa, ani sa mi do toho nechcelo... Ale tak na doplnenie série Ellery Queen z edície STOPY som napokon potom siahol. Ak to porovnám s "exteriérovou" Sklenou dedinou, tak určite jedna zo slabších Elleryho detektívok. Dokonca aj "Mosadz je pasca" je oveľa zaujímavejší príbeh. Brilantná logika opäť v hlavnej úlohe, ale inak dosť nuda... max 55 %

Allla9
27.01.2020 3 z 5

Detektivka, která je na mě velice zdlouhavá a rozvláčná.

alenkacermi
03.01.2018 3 z 5

Vůbec jsem se nemohla začíst,asi v polovině mě to začalo bavit a konec mi to zase zkazil.Odhalení bylo zbytečně zdlouhavé, jako podle Hříchů pro pátera Knoxe (jak už tady někdo psal).

moničina
19.04.2017 5 z 5

Výborná detektívka, pre mňa najlepšia z jeho kníh. Na Slovensku vyšla pod názvom Záhada chirurgovej topánky. Zrovna ju opäť čítam a aj po mnohých rokoch ma stále baví. Škoda, že to nesfilmovali.

alnahu
15.03.2017 4 z 5

Docela pěkná detektivka z prostředí nemocnice, kde je zavražděna stará dáma Abby Doornová , vše nasvědčuje ,že ji uškrtil doktor Janney . který se nakonec stane též obětí. Obě vraždy vyřeší inspektor Ellery Queen. Též jsem do konce knihy netušila, kdo by mohl být vrahem.

qydko
27.01.2017 5 z 5

Patřím k milovníkům klasických detektivek a přesně takhle si je představuju. Jenom v okamžiku, kdy se autor táže čtenáře, kdo je vrah, jsem si připadala dost tupá :D

adelinka
03.06.2016 3 z 5

ľahká detektívka, kde sa rýchlo vyrieši vražda dôležitej osoby v nemocnici a hneď ďalšia vražda spáchaná hneď po prvej.....pri detektívkach nechcem toho veľa prezrádzať.... :-)

Ivan F
13.03.2014 3 z 5

Nadšený som vôbec nebol, prekvapenie sa nekonalo, je to akýsi predchodca knihy Hriechov pre pátera Knoxa. Čitateľ detektívok takmer zadrieme nad knihou od nudy.

Kniha Zločin v holandské nemocnici je v