Mrtvý na trůnu

Mrtvý na trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102624/mrtvy-na-trunu-102624.jpg 4 16 8

V Mrtvém na trůnu nás autor zavádí do atraktivního prostředí speleologů, kteří při průzkumu neznámé jeskyně najdou mrtvého mladíka. Případ dostane spád, jakmile se zjistí, že v pozadí jeho smrti byly drogy.

rafan65
10.12.2022 4 z 5

Celkem dobré čtení. Příběh je napínavý a pěkně se rozběhne hned od začátku. Pořád mám dojem že jsem něco podobného viděl zfilmovaného.

Česneksmedem
15.11.2022 3 z 5

Pro mnohé čtenáře netradiční prostředí krasových jeskyní. Možná se pletu, ale řekl bych, že Ztracený potok je Punkva a ten šíleně drahý hotel je Skalní mlýn. Poklidná, celkem solidní detektivka.

Riccia
22.02.2019 5 z 5

Nedávno jsem hledala v knihovně povinnou četbu pro potomka a náhodou jsem nahmátla tenhle poklad. Knížku jsem četla poprvé ve svých -nácti letech, kdy mi ji mamka podstrčila během letních deštivých prázdnin, když už jsem neměla do čeho "ruce vložit". Knížka si mne získala kouzelnými kulisami děje, partou osmi speleologických správňáků a sympatického kapitána Bedřicha, příjemným humorem a napínavým dějem. Teď po letech mne dostala úplně stejně, těžko se mi od ní zvedalo a každou volnou chvilku jsem k ní zase utíkala i navzdory netrpělivým pohledům rodiny, kdy že už bude ta večeře. Po letech jsem se vrátila do stejné chajdy pod stěnou Havraní skály a lezla stejnými jeskyněmi vymalovanými po celá ta léta v mé fantazii. Nevím, jestli by mne takhle ta kniha chytla i kdybych jí nyní potkala poprvé, ale takhle to byl milý návrat do světa mládí, ke starým známým - prostě jako návštěva u babičky na prázdninách.

Kerberos
07.06.2018 4 z 5

Dobrá detektivka,zajímavé prostředí,napínavé od začátku do konce.

los
08.05.2018 3 z 5

jedna z mála detektivek, které jsem kdy přečetl, v 80. letech na mne velmi zapůsobil popis nalezené mrtvoly (a dnes - v porovnání s béčkovými televizními kriminálkami a "severskými" romány - se tomu musím smát)

jarin58
09.02.2018 3 z 5

Detektivka příběh vsazen do atraktivního prostředí.Na můj vkus je zde přesoudruhováno.

dagmar5477
14.11.2017 5 z 5

Tak to byla hodně povedená detektivka. Napětí od začátku do konce.

moničina
19.04.2017 5 z 5

Kniha ma bavila. Dobrý príbeh a napätie, zaujímavé prostredie speleológov.