Mrtvý na trůnu

V Mrtvém na trůnu nás autor zavádí do atraktivního prostředí speleologů, kteří při průzkumu neznámé jeskyně najdou mrtvého mladíka. Případ dostane spád, jakmile se zjistí, že v pozadí jeho smrti byly drogy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102624/mrtvy-na-trunu-102624.jpg 3.813

Kniha Mrtvý na trůnu

Riccia
22.02.2019

Nedávno jsem hledala v knihovně povinnou četbu pro potomka a náhodou jsem nahmátla tenhle poklad. Knížku jsem četla poprvé ve svých -nácti letech, kdy mi ji mamka podstrčila během letních deštivých prázdnin, když už jsem neměla do čeho "ruce vložit". Knížka si mne získala kouzelnými kulisami děje, partou osmi speleologických správňáků a sympatického kapitána Bedřicha, příjemným humorem a napínavým dějem. Teď po letech mne dostala úplně stejně, těžko se mi od ní zvedalo a každou volnou chvilku jsem k ní zase utíkala i navzdory netrpělivým pohledům rodiny, kdy že už bude ta večeře. Po letech jsem se vrátila do stejné chajdy pod stěnou Havraní skály a lezla stejnými jeskyněmi vymalovanými po celá ta léta v mé fantazii. Nevím, jestli by mne takhle ta kniha chytla i kdybych jí nyní potkala poprvé, ale takhle to byl milý návrat do světa mládí, ke starým známým - prostě jako návštěva u babičky na prázdninách.

Kerberos
07.06.2018

Dobrá detektivka,zajímavé prostředí,napínavé od začátku do konce.

los
08.05.2018

jedna z mála detektivek, které jsem kdy přečetl, v 80. letech na mne velmi zapůsobil popis nalezené mrtvoly (a dnes - v porovnání s béčkovými televizními kriminálkami a "severskými" romány - se tomu musím smát)

jarin58
09.02.2018

Detektivka příběh vsazen do atraktivního prostředí.Na můj vkus je zde přesoudruhováno.

dagmar5477
14.11.2017

Tak to byla hodně povedená detektivka. Napětí od začátku do konce.

moničina
19.04.2017

Kniha ma bavila. Dobrý príbeh a napätie, zaujímavé prostredie speleológov.