miska98 miska98 komentáře u knih

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Určitě se nejedná o špatnou knihu, jen se nedostavilo ono "wow", které jsem naivně očekávala vzhledem k tomu, kdo je autorem a čím byl. Navíc je zde krásně popsáno, proč konkrétně je Rusko špatné, ale o Američanech jako takových prakticky nepadne zlé slovo. Ona ta propaganda funguje na obou stranách :-). Docela ráda bych si teď přečetla něco podobného, jen napsané Rusem. Věším, že by se v jiném světle ukázala i druhá z velmocí.

Abych ale Matthevsovi nekřivdila - příběh je napsán velice čtivě, na několika místech dokázal dost překvapit a rozhodně celkově nenudil. Snad jen ty recepty byly opravdu navíc... Po nějaké době jsem je začala přeskakovat, jen abych si na konci jeden přečetla a přesvědčila se. že do nich v průběhu nezačal vpisovat nesmysly typu: "Přidejte roh z jednorožce.".

29.06.2018 4 z 5

Budoucnost svobody Budoucnost svobody Fareed Rafiq Zakaria

Tahle kniha je úžasná, nadčasová záležitost, díky které si uvědomíte, že neliberální demokracie existuje, že je ještě větší hrozbou, než by se na první pohled mohlo zdát. Když se mluví o demokracii, svoboda je brána jako její samozřejmá součást - Zakaria ukazuje, že tomu tak nutně být nemusí - přibývá demokracie, ubývá svobody. Rozhodně doporučuji.

08.02.2018 5 z 5

Žabci a filozofové Žabci a filozofové Francis Scott Fitzgerald

Je to Fitzgerald, což samo osobě značí potenciální dokonalost. Bohužel jsem právě proto měla až přílišná očekávání, která tato sbírka nedokázala naplnit. Ke knize se asi vracet nebudu, i když některé příběhy vůbec nebyly špatné. Jen jsem měla dojem, že kvalitativně má celá kniha sestupnou tendenci. Zároveň jsem si znovu potvrdila, že povídka není mým oblíbeným žánrem.

04.11.2017 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

O trošku slabší než první díl, ale myšlenka v tom stále je a nikam se neztrácí. Chvílemi trošku zdlouhavé, ale stejně jsem potřebovala vědět, jak to bude dál. Za mě spokojenost. Jen doufám, že trojka tomuto příběhu dá důstojný závěr.

30.09.2017 4 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Omlouvám se, tentokrát obsahuje SPOILERy.

Je mi to líto, ale zvrhlo se to do typické teen-romance, kdy se na pozadí budoucího světa odehrává osobní drama malé holky, která se nemůže rozhodnout, koho teda vlastně miluje.... A když už to náhodou ví, tak bác... vše je jinak, protože...

Jak už jsem psala u prvního dílu, potenciál tu byl. Pro mě však zoufale nevyužitý. Autorčina koncepce vedlejších postav je zřejmě taková, že každá má jasně daný účel, protože zmiňuje jménem jen ty, kteří a) zemřou, b) zamilují se do Davy, c) někam posunou příběh. Navíc jsou všechny postavy zoufale odhadnutelné od prvního okamžiku, kdy se objeví na scéně. Prostě jsem vypozorovala vzorec, a pak už mne nemohlo nic překvapit. Škoda.

Co se týká Hostitele, se kterým jsou tu Nespoutaní často srovnáváni.... nepřišlo mi to stejné. Jistě, podobnosti tu jsou a dost možná se autorka nechala v detailech inspirovat, ale ta podobnost mě do očí nijak zásadně nebila. Možná proto, že si na Hostitele nenechám sáhnout. Nebo proto, že o tajných bunkrech a životu v nich už jsem četla vícekrát. Podle mě jsou tyto dvě knihy nesrovnatelné.

17.07.2017 2 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Nebylo to špatné, svět byl přestavený dobře, hlavní hrdinka také. Nápad byl za mne neotřelý a v rámci možností poměrně originální. Problém jsem měla pouze s celkovou... jednoduchostí příběhu - šlo zde pouze o Davy, vedlejší postavy dostaly zoufale málo prostoru. Plusové body si u mě kniha ovšem získala vsunutými články / rozhovory / nařízeními atd. - i když ani ty nedokázaly Davyin svět rozšířit. Škoda, potenciál v tom byl.

17.07.2017 3 z 5

Proč život ubíhá rychleji, když stárneme Proč život ubíhá rychleji, když stárneme Douwe Draaisma

Kdo čeká nějaké převratné informace nebo konkrétní závěr, bude zklamán... Konkrétní příběhy lidí jsou jistě zajímavé, bohužel některé další kapitoly už méně...

17.12.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Vskutku kombinace Hunger Games, Hry o trůny a dalších profláknutých knih. Příběh ovšem funguje mimořádně dobře. V knize nenajdete jediné hluché místo, vše je ze zpětného pohledu naprosto logické, avšak děj není předvídatelný. Za mě moc pěkná kniha, těším se na další díl!

28.09.2016 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Předně je třeba říct, že Krásku a zvíře jsem milovala už jako malá holka. Ano, je to naprosto nechutná, přecukrovaná romantická blbost. A já jsem patetická a sentimentální, to se prostě občas stává. Za mě tedy, s přihlédnutím k výše uvedenému, 4*.

02.08.2016 4 z 5

Vábení krve Vábení krve Raven Hart (p)

Ne, tohle tedy nedávám. Nikdy, nikdy bych nezničila žádnou knihu. Ale tohle je výjimka. Zničte to dřív, než si to nějaký chudák pořídí! Ještě štěstí, že mám krb a budu moci knihu (+druhý díl) obřadně spálit za dlouhých zimních večerů stránku po stránce. Jiný důvod v jejím vlastnění nevidím.

24.10.2015 odpad!