misisekc misisekc komentáře u knih

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Popravdě, zhodnotit tuto knihu je pro mě z nějakého důvodu strašně těžké, ale jediné, co vím na 100% je to, že nemůžu jinak, než dát 5*/5*. Z představy, že se jedná o skutečný příběh, mě mrazí. Ale opravdu, nedokážu si sama sebe představit v deseti letech a zažívat to, co prožil Jo a jeho rodina. To, jak se s bratrem dokázali porvat s tím, co jim osud nadělil je neskutečné, já bych to asi nedokázala. Strašně jsem se bála knihu dokončit, proto jsem stále oddalovala datum dočtení, bála jsem se tragického konce a každé jedno otočení stránky bylo pro extrémně těžké, jako by ten kousek papíru v tu chvíli vážil tunu, tak moc jsem si postavy tohoto příběhu oblíbila. Musím přiznat, že jsem brečela pokaždé, kdy byla zmíněna i nějaká vedlejší, v příběhu nepodstatná, postava, kterou potkal špatný osud a často pravděpodobně horší, než smrt. Byli to lidé jako všichni ostatní, jen se narodili do židovské rodiny a skončili takto. Myslím, že všichni můžeme být vděční za to, v jaké době žijeme- to je pro mě hlavní poselství této knihy.

29.06.2017 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Já nevím. Tak strašně jsem se na knížku těšila a nakonec jsem ji četla takhle dlouho a že by mě nějak výrazně nadchla, to říci, bohužel, nemohu. Ne, že by byla vyloženě špatná, ale asi mi prostě neseděl autorčin styl. Některé části se příšerně vlekly, jiné byly zas uspěchané... Námět a myšlenka skvělá, provedení zas tak moc ne. Hlavně jsem se do Minnow nedokázala vůbec vcítit a asi jsem jí dostatečně neporozuměla a moc mě to mrzí. Pokud ale autorka někdy něco znovu vydá, asi tomu dám šanci, přeci jen je to její první knížka, třeba mi ty další budou sedět více.

04.07.2017 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Četla jsem knížku na dvakrát- jednu polovinu v jeden den na začátku července, pak jsem měla nějakou čtecí krizi, kdy jsem na knihy ani nemohla pomyslet a dočetla jsem ji až dnes v noci... Co teď tak koukám, naprosto se shoduji s názorem andyval. :) Knížka krásná, nakonec se mi opravdu hrozně moc líbila, ale bohužel si mě z nějakého neznámého důvodu hned napoprvé neudržela.

10.10.2017 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Kniha může na první pohled působit jako dětská, ale podle mého tomu tak určitě není, s klidným svědomím bych ji doporučila i starším. :) Já ji tedy četla v angličtině (která není nijak těžká, takže je knížka vhodná i pro méně zkušené angličtináře), každopádně byla velmi čtivá. Jak již tu bylo několikrát zmiňováno, možná by to v realitě celé probíhalo trochu jinak, ne zas tak růžově, ale líbí se mi myšlenka toho, že jsou mezi námi stále hodní lidé a „nezkažené” děti. Zkrátka milá, oddechová knížka na zamyšlení, kdy se v jeden moment usmíváte a ve druhém pláčete (já jsem hrozná cíťa, takže pláču při každé příležitosti, vy to možná budete mít jinak). :)

31.05.2017 5 z 5