mishulda mishulda komentáře u knih

Rybí sliby Rybí sliby Daniela Krolupperová

Pakliže se člověk oprostí od srovnávání mezi ostatními dětskými knihami od paní Krolupperové, tak kniha špatná vůbec nebyla. Naopak příběh je to pěkný. Všichni si pomáhají, těch pár rybiček malým dětem na ukázku bohatě stačí a každá dětská kniha přece nemusí být nutně didaktický skvost. Každopádně kdyby někdo váhal, kterou z autorčiných knih vzít do ruky jako první, mě se moc líbila "jde sem lesem" ale možná i proto, že mám k bylinkám blíž než k rybám. Co mě a děti ale vždy naprosto nadchne a nemůžeme se vynadivat jsou úžasné ilustrace Evy Chlupíkové. Ty zkrátka slovy popsat ani nejdou. Nádhera.

13.04.2021 4 z 5

Ilustrace / Illustration Ilustrace / Illustration Martin Reissner

Tohle mohla být tak skvělá publikace!!! Ale číst to prostě nejde. Autorovi asi dělá dobře psát tak aby tomu textu nikdo nerozuměl. Mám tuto publikaci od jejího vydání a pořád jsem ji nedokázala přečíst. Takže si opravdu jen prohlížím obrázky. Nuže.. Jedna hvězda za obrázky.

08.11.2020 1 z 5

Oslí kůže Oslí kůže Charles Perrault

Nádherná pohádka. Děti (5,7 let) bavila a byli napnutí jak pohádka skončí. Kromě toho překrásné ilustrace Evy Frantove, od kterých zkrátka nemůžete odtrhnout oči a skoro se musíte nutit otočit stránku. Jako celek nádhera!

14.02.2020 5 z 5

Válka mezi vlkem a liškou Válka mezi vlkem a liškou Kito Lorenc

Pěkná, třebaže poměrně surová bajka. Bajka je krátká, takže pro malé děti ideální. (Recenze dle mého pětiletého syna: po prvním přečtení ji celou převyprávěl babičce, takže se opravdu líbí :)

14.02.2020 5 z 5

3 pohádky - Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Zlatuška a 3 medvědi 3 pohádky - Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Zlatuška a 3 medvědi neznámý - neuveden

Vtipne ilustrace, text ok az na některé pasaze typu: "Honem nanos vodu! At je Jenicek tlusty, nebo tenky, rano ho zabiju a uvarim!" Slovo zabiju pri cteni detem vynechavam. Jinak se nam opravdu moc libi! Nejvetsi uspech ma babicka v brise vlka a Zlatuska :)

14.03.2017 5 z 5

To je Mnichov To je Mnichov Miroslav Šašek

Moc mila zalezitost. Vlastne zadne z cele edice "To je.." neni co vytknout. Proste paradni pruvodce pro deti (i ty nejmensi)..

29.12.2016 5 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Roman je zajimave delen a i to dela pribeh velice ctivym. Samozrejme provazanost jednotlivych postav a pointa je jako vzdy u Simony skvela. Mimochodem obdivuji jeji slovni zasobu a skvela prirovnani, ironii a sarkasmus. Ale to uz tu taky padlo.

08.03.2015 5 z 5

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Zatim nejlepsi kniha od autorky. Skvele popsany problem mnoha paru - vzajemne mijeni se. (nejen) z teto knihy je citit opravdovost a vlastni zkusenosti deprimovane spisovatelky..

08.03.2015 5 z 5

Hledej Krtka Hledej Krtka Zdeněk Miler

Na první pohled zmatený, přeplácaný obrázek, na ten druhý do detailů vykreslená nějaká činnost. Dobrá kniha na procvičení pozornosti dětí a na alespoň chvilkové zklidnění malých neposedů.

29.07.2014 5 z 5

Krtkův týden Krtkův týden Michal Černík

Moc pěkné verše. Ne úplně jednoduché a zapamatovatelné pro malé děti, ale jinak jsou moc fajn. Na každém obrázku něco jiného, ne jako u "Krtek a jaro" nebo "Krtek a podzim", kde se opakují stále stejné obrázky dokola.

29.07.2014 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kniha velmi zdlouhavá, nenadchla mě. Asi první případ, kdy byl film lepší než kniha.

30.10.2013 3 z 5

Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Jan Hus

Dnešní čtenář tuhle knihu asi nedocení. Čte se opravdu velmi velmi těžce, jak po jazykové tak obsahové stránce.

30.10.2013 2 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Hezké vyprávění o rodině Pučákových a jejich životě s žirafou Aminou. Jen mě mrzelo, že jsem se nedozvěděla, proč se říká "prdíš jako Amina" :D

30.10.2013 5 z 5

Modelky Modelky Pat Booth

Skvělá oddechovka, od které se nemůžete odtrhnout. Žádná červená knihovna, ale kvalitní, napínavý román se spoustou erotiky, akce a zábavy.

Sláva Sláva Daniel Kehlmann

Typický Kehlmannův styl = Román v několika zdánlivě nesouvisejících příbězích a otevřeným koncem, které rozhodně stojí za přečtení.

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Zajímavý, poutavý příběh, jehož rozuzlení na vás čeká až na poslední stránce. Velmi dobře se čte.