Mische Mische komentáře u knih

Úsmevné pocitopisy: Ekvádor, mi amor Úsmevné pocitopisy: Ekvádor, mi amor Veronika Kapcová

Veronika je z tých cestovateľov, ktorí sa snažia zapadnúť do prostredia, nie len z odstupu pozorovať ľudí a krajinu, kam zavítala. A asi aj táto jej črta, spolu s jej obrovským optimizmom, jej pomáhajú písať o domácich s takým nadšením, že človek má chuť sa do Ekvádoru vybrať, aby tých ľudí videl na vlastné oči.

06.03.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knižka zaujímava, s dobrým námetom, množstvom zvratov, aj po jazykovej stránke sa čítala príjemne. Čo mi nesadlo bol štýl písania - monotónne popisovanie udalostí akoby z "Kroniky rodu", s nízkym výskytom priamej reči, takže pre mňa málo dynamická.

28.02.2019 3 z 5

Kniha je napísaná pútavo, aj keď možno trošku 'plocho'. Nevedel som však uveriť príbehu. To, že hlavná postava bola najlepším lekárom, architektom, básnikom, inžinierom, hvezdárom, ... vo vtedy známom svete, by som ešte so zažmúrením oboch očí dokázal akceptovať. Ale že bol pri tom otrokom, to mi už vôbec nesedelo. Nepoznám históriu, ale predpokladám, že študovať môže iba človek, ktorý má prístup do knižnice zvitkov, čo asi otrok, aj keď vie čítať, nebude. Ak áno, kedy to stíhal, keď bol tak žiadaný ako odborník vo všetkých sférach života a ako stíhal po večeroch spisovať diela napr. o teórii vojny a pod.?

29.11.2018 3 z 5