MíšaK23 MíšaK23 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nádherná knížka plná laskavého humoru Karla Poláčka. Příběh nás zavede do jiných časů, na maloměsto, kde má každá figurka své místo. Knihu miluji z hlediska jazykové vytříbenosti a kráse českého jazyka, kterou Poláček uměl komicky namixovat s nespisovnými prostředky jazyka. Jen se mi zdá trochu zvláštní závěr, jak kdyby to Poláček nestihl dopsat (psáno krátce před tranaportem do Terezína). Zárověň velmi dlouhá a obsáhlá část Péťovy nemoci na mě působí zvláštním dojmem a asi jen Bůh ví, co chtěl Poláček touto částí říci. Klenot české literatury.

11.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Masakr :( Z knihy je mi hrozně smutno. Dočteno před několika okamžiky, ale už teď vím, že příběh Báry ve mně zůstane asi dlouho. Chování rodiny odporné ze všech stran.

27.02.2020 5 z 5

Past na korunu Past na korunu Daniela Krolupperová

Kniha přečtena velice rychle. Příběh zajímavý, posazený do doby po 1.SV, takže pro mě o to zajímavější
Dětem může dobře nastínit, jak se tehdy žilo a jaké problémy řešily děti tehdy. Jsem ráda i za to, jak autorka knihu zakončila.

04.04.2020 5 z 5

Kluci netančej Kluci netančej Olga Stehlíková

Nádherná knížka pro děti a mládež. Kniha, která bourá předsudky! Zezačátku mi trochu dělala problém nespisovnost a záměrné gramatické chyby v mluvě Toma, ale k té knížce to prostě patří. Jen mi vrtá hlavou, co se stalo s Tomovým tátou. Kniha psaná tak, že být mladší, přihlásím se do baletu :))

10.02.2020 5 z 5