Miro.slav Online Miro.slav komentáře u knih

Tajomstvo mesačného ohňa Tajomstvo mesačného ohňa André Marx

Famózny diel, ktorý sa odohráva v jednu jedinú noc. Pátrači teraz musia čeliť zločinu v uzamknutom múzeu. Perfektná atmosféra.

Tajomstvo žraločieho útesu Tajomstvo žraločieho útesu William Arden

Perfektná epizóda, keď sa pátrači posunuli do novšej éry. Aspoň ja som mal ten pocit, že od cca 30. príbehu to dostávalo novú šťavu.

13.08.2020 5 z 5

Záhada horskej príšery Záhada horskej príšery Robert Arthur jr.

Asi najlepšia alebo jedna z najlepších záhad. Horská príšera ma fascinovala a záver ostal parádne otvorený. Naozaj som veril tomu, že je to skutočnosť. Obálka je hypnotická.

Tajomstvo fantómovho jazera Tajomstvo fantómovho jazera William Arden

Cítiť z toho nádych Škótska a vrchoviny. Perfektný príbeh so skvelou obálkou.

Záhada zmenšujúceho sa domu Záhada zmenšujúceho sa domu William Arden

Môže byť. Príjemne tajomné.

13.08.2020 3 z 5

Záhada cirkusovej tanečnice Záhada cirkusovej tanečnice Brigitte Johanna Henkel-Waidhofer

Dosť slabý diel. Asi najslabší, čo som mal tú česť čítať.

13.08.2020 1 z 5

Záhada dopingového bežca Záhada dopingového bežca Brigitte Johanna Henkel-Waidhofer

Asi jeden z najlepších dielov, ktorý sa mi vryl do pamäti. Neviem, či kvalitatívne je to vrchol, ale doteraz si pamätám práve túto záhadu.

Záhada horiacich stôp Záhada horiacich stôp Mary Virginia Carey

Traja pátrači opäť zasahujú. Tentoraz musia vyriešiť záhadné horiace stopy. Pre mládež, odporúčam.

13.08.2020 4 z 5

Záhada hovoriacej lebky Záhada hovoriacej lebky Robert Arthur jr.

Určite by som túto knihu dakde na povale našiel. Svojho času zaujímavé čítanie.

13.08.2020 3 z 5

Záhada ohnivého oka Záhada ohnivého oka Robert Arthur jr.

Ďalší skvelý diel pre mládež. Ako decko som im závidel ich hlavný stan, partiu a kopec dobrodružstva.

Tajomstvo pruhovanej mačky Tajomstvo pruhovanej mačky William Arden

Opäť klasika z univerza troch pátračov. Tentokrát je v hľadáčiku pruhovaná mačka. Prostredie cirkusu sa k pátračom viac než hodí.

Tipy a triky Troch pátračov Tipy a triky Troch pátračov André Marx

Pamätám si, ako sme v škole využívali rôzne šifry a tajné písma použité v tejto knihe. Teraz je to už iba úsmevná spomienka z detstva.

12.08.2020 5 z 5

Záhada kašlajúceho draka Záhada kašlajúceho draka Nick West (p)

Celkom podarená časť o kašľajúcom drakovi. Asi prvá časť, ktorú som si nepožičal, ale kúpil.

12.08.2020 3 z 5

Tajomstvo ostrova kostier Tajomstvo ostrova kostier Robert Arthur jr.

Opäť skvelý diel pátračov. Hoci podrobnosti už neviem.

12.08.2020 4 z 5

Záhada strieborného pavúka Záhada strieborného pavúka Robert Arthur jr.

Ďalší diel, kde si vybavujem iba obálku. Zaujímavé sa dozvedieť, že kniha v sebe obsahuje politickú propagandu. Vôbec si to neviem spojiť s troma pátračmi. Ale aspoň môžem povedať, že na mňa americká propaganda nezabrala.

12.08.2020 2 z 5

Záhada zeleného strašidla Záhada zeleného strašidla Robert Arthur jr.

Kvalita tejto časti išla asi trochu dole, keďže si po rokoch už vôbec nespomínam o čom to bolo. Predchádzajúce časti si pamätám, túto iba podľa obálky. Holt, nie všetky časti musia stáť za to.

12.08.2020 3 z 5

Záhada šepkajúcej múmie Záhada šepkajúcej múmie Robert Arthur jr.

Asi jedna z najikonickejších kníh o troch pátračoch. Prvé tri diely je povinnosť prečítať, pokiaľ ste náhodou začali novšími dielmi.

Pětka na tajemných blatech Pětka na tajemných blatech Enid Blyton

Ešte keď nebol internet v knižniciach a ani doma, tak bol problém prečítať nejakú knižnú sériu v úplnosti. Buď ju nemali kompletnú alebo ju mal stále niekto požičanú. Preto si z detstva vybavujem iba tento diel a presne túto obálku. Myslím, že to išlo aj ako televízny seriál pre deti.

12.08.2020 3 z 5

Záhada koktavého papouška Záhada koktavého papouška Robert Arthur jr.

Keďže sa záhada zajakavého papagája nachádzala v mestskej knižnici, musel som po nej siahnuť. Teraz by som to už asi nezvládol prečítať. No v časoch dávno minulých to bol odrazový mostík k ďalším dielom.

12.08.2020 3 z 5

Tajomstvo strašidelného zámku Tajomstvo strašidelného zámku Robert Arthur jr.

Klasika detskej literatúry. A detektívka k tomu. Ešte si stále vybavujem mená všetkých troch pátračov - Jupiter Jones, Peter Crenshaw a Bob Andrews (?). Pri poslednom si nie som istý priezviskom.

12.08.2020 4 z 5