Mira330 Mira330 komentáře u knih

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Další kousek pro dámy. U mě rozhodně lepší než 50 odstínů šedi (knížky jsou si hodně podobné). Tady se aspoň něco dělo a navíc jsem se dozvěděla i historii o Neapoli, Banátkách..., a dalších místech, které Alex díky mystériím objevila. Popisy míst, kde cestovala jsou zdařilé, při čtení máte pocit, že jste tam. Zde musím chválit. Pokud se jedná o zmiňovaná mystéria, tak to bylo zajímavé okořenění knížky. Příjemné oddychové čtení. V jediné co jsem doufala, tak že ta mafie tu bude víc zapojená. Že to bude erotický triler. Ještě víc napětí, než tu je. Knížku doporučuji těm, kteří mají rády víc, než jenom hrabání se v mozku hlavní hrdinky a chtějí něco procestovat. U toho se zasnít a prožít nějakou ru romantiku a sex na různých místech. Některé věci mi tu přišli trochen nedomyšlené (v té mafii to asi chodí trochu drsněji) , ale je to prostě pohádka, tak proč se chvilku nezasnít...

18.09.2014 3 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Ani já se neubráním srovnání s Egypťanem. Knížky jsou opravdu hodně podobné. Dávám o hvězdu míň, protože Sinuhet mě doslova pohltil, tady jsem se neubránila srovnávání. Škoda. Některé momenty jsou opravdu podobné. Jinak určitě stojí za přečtení. Kdo má rád tuto dobu, tak si přijde na svý. Doporučuji

15.09.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jsem to nakonec přečetla. Sem byla strašně zvědavá, když je to tolik vychvalované. Je vidět že dobře udělaná reklama neznamená kvalitu. Jsem prudce zklamaná. Už jsem některé knížky tohoto žánru přečetla a musím říct, že tato je nejhorší a ani se mi to nechtělo číst. Nicméně abych byla objektivní, tak sem se tím prokousala. Druhé dva díly určitě číst nebudu. Bohatý týpek a chudá studentka... Nejvíc mi vadilo, jak se hlavní hrdinka neustále hrabala ve svých myšlenkách, jak nějaká najivka. To byla fakt nuda. Děj o ničem, tam se fakt nic neděje. A furt jí říkal Baby... hrůza. A mimochodem, sex tam byl popasán opravdu mizerně. Žádný nápad, stereotip. Bylo to takový nedokončený. Autorka by asi potřebovala zažít pořádný sex... Jak jsem již psala, četla jsem lepší. Tento žánr mám jako odpočinkový, ale tady jsem se ani nezasnila. Nechápu jak to někdo zvládně přečíst jedním dechem... Moje shrnutí. Kdo přemýšlí o tom, že si to přečte a není fanda této literatura a je zvědavý, tak ať tohle ani nezkouší a sáhne po jiné knize v tomto žánru. Kdo to četl jedním dechem, tak ať zkusí jiného autora a dá mi za pravdu. Jsem ráda, že jsem ji četla po přečtení jiných obdobných knížek, jinak bych hned od začátku na tento žánr zanevřela. Jednu hvězdu dávám za to, jak zvládli tuto knihu dostat tak do podvědomí, reklamu tomu udělaly fakt dobrou.

15.09.2014 1 z 5

Gladiátor Gladiátor Philipp Vandenberg

přečteno za dva dny. To svědčí o všem. Má to spád, pořád se něco děje, prostě sem četla kdy to šlo. Líbil se mi popis zápasů a nějaká ta romantika je tam taky, trochu toho sexu. Zajímavý náhled na tehdejší poměry - milostné, životní. Je fakt, že o některých věcech se tam dalo rozepsat, ale to už by s tím gladiátorem nemělo zase nic společného. Třebas podrobněji smrt Claudia či Nera apod., ale o tohle v té knížce nejde. Je to o gladiátorovi a jeho životě... O tom jak se z obyčejného chlapíka, kterého cesta přivede do gladiátorské školy stane uznávaný muž. Svým lidským jednáním sem si ho hned oblíbila. Myslím, že celkové hodnocení by kniha si zasloužila větší. Kdo má rád tohoto autora a toto téma, tak mohu knížku doporučit.

10.09.2014 5 z 5

Houby - česká encyklopedie Houby - česká encyklopedie Vladimír Antonín

Prostě nejlepší mezi atlasy. Od té doby co ho mám , tak jsem ostatní zabalila na půdu...Přehledný, obsáhlý, nádheré fotografie. Fotky odpovídají skutečnosti.

21.08.2014