MinaHawke

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Detektivkou od Agathy Christie se absolutně nedá nic zkazit. Za mě SUPER.

18.12.2021

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Zaklínače miluju, ať už v podobě knižní, herní nebo filmové (seriálové). A první díl ságy mě do sebe tak vcucnul, že musím pokračovat ve čtení. Líbily se mi pasáže s Ciri a Yennefer.

18.02.2020

Báječná léta pod psaBáječná léta pod psaMichal Viewegh

Má první kniha od autora a musím říct, že se mi líbila. Původně jsem si jí vybrala do Čtenářské výzvy jen tak namátkově, ale nyní jsem ráda, že jsem si jí vybrala.

10.03.2019

Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuAgatha Christie

Má druhá kniha od autorky, nejdříve jsem viděla film, ale to vůbec neubralo nic na kvalitě knihy.

20.10.2020

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Když si to člověk představí, tak brrrr, úplně mi přeběhne mráz po zádech. Je vidět, že nezáleží v jaké člověk žije době, vždycky se najdou zlí lidé.

16.07.2018

Kopretiny pro zámeckou paníKopretiny pro zámeckou paníStanislav Rudolf

První jsem viděla film, který se mi líbil. Hlavně Katka byla správná. Kniha také super.

14.11.2020

CarrieCarrieStephen King

Téma hodně zajímavé, bylo mi Carrie vážně líto, ať už to bylo kvůli šikaně a nebo kvůli matce.

16.07.2018

Andělská tvářAndělská tvářH. M. Körnerová (pseudonym)

Nejdříve jsem viděla film (a ne jednou) a líbil se mi. Myslím, že jeho kritika byla přehnaná. Kniha se mi také líbila.

11.04.2019

Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebeMoudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebeElli H. Radinger

Vlky mám moc ráda a tak, když jsem se dozvěděla o této knize, musela jsem si jí přečíst. A rozhodně nelituji, líbí se mi, jak autorka popsala své zážitky s vlky.

07.12.2019

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Nejdříve jsem viděla film, který nebyl špatný a tak mě zajímala i kniha. Kniha je zajímavá a čtivá.

20.10.2020

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

První díl série je ještě takový dětský, myslím to v dobrém a líbí se mi.

25.08.2021

Snoubenec mé sestrySnoubenec mé sestryRachael Anderson

Po sérii Tanglewood, která se mi moc líbila, tak autorka přišla s novou sérií. A musím říct, že styl jejího psaní se mi moc zamlouvá. Knihu jsem přečetla a už jdu na druhý díl a moc se těším.

11.05.2020

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Nádherná kniha, která provázela mé dětství.

12.03.2017

Moje abecedaMoje abecedaJosef Lada

Když jsem byla malá, tak jsem knihu podědila po mamce. Zábavná forma učení abecedy pro nejmenší.

12.04.2019

Slepý bankéřSlepý bankéřSteven Moffat

Na druhý díl jsem se těšila a mé očekávání splnil. Moc se mi líbí kresba a díky komiksu jsem si připomněla seriál.

04.07.2019

Falešná manželkaFalešná manželkaJulia Quinn

Kniha mě zaujala svou anotací a musím říct, že i obálkou. Příběh se mi líbil, Cecilie mi byla sympatická a Edward také. U knihy jsem se pobavila a i jsem měla na krajíčku.

02.02.2020

Sunstone 2Sunstone 2Stjepan Šejić

Druhý díl jsem dočetla a jsem plná emocí. Proč musí být zamilovaní lidé takový trubky, ach jo. Líbilo se mi, že v knize měly prostor i ostatní postavy a tak jsme se o nich mohli dozvědět víc.

27.03.2020

Harry Potter a vězeň z AzkabanuHarry Potter a vězeň z AzkabanuJ. K. Rowling (pseudonym)

Kniha skvělá, Sirius Black je má oblíbená postava.

19.08.2021

Pád lorda DraysonaPád lorda DraysonaRachael Anderson

Na knihu jsem se hodně těšila a po jejím přečtení mám velmi dobrý pocit. Příběh byl vtipný a romantický a zápletka byla také dobrá. Hlavní hrdinové mě zaujali a i styl psaní se mi líbil. Nemám knize co vytknout.

16.06.2019

Vzestup slečny NotleyovéVzestup slečny NotleyovéRachael Anderson

Druhý díl série Tanglewood se mi líbil. Sice byl trochu jiný než první, ale i tak byl hezký. Cora i Jonathan byli oba velmi sympatičtí. Už se těším na další díl.

03.07.2019

Meč osuduMeč osuduAndrzej Sapkowski

Druhá kniha s povídkami o Geraltovi a starých známých a nebo i nových známých se mi moc líbila.

03.03.2020

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

Zábavná kniha, ve které se určitě najde mnoho z nás.

23.10.2020

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočkuPudlenka aneb Měl jsem psa a kočkuKarel Čapek

Moc hezká knížka o zvířátkách, doplněná obrázky a fotografiemi.

06.11.2020

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nedočteno! Nějak celá ta mánie šla kolem mě, ale řekla jsem si, že to zkusím, ale vážně se to nedalo.

12.03.2017odpad!

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Má první kniha od Nesba a musím říct, že se mi vážně líbila. Napínavé až do konce.

21.01.2018

Noc na KarlštejněNoc na KarlštejněJ. Vrchlický (pseudonym)

Musím se přiznat, že jsem nejdříve viděla film, který mám moc ráda a je můj oblíbený. Řekla jsem si, že zkusím knihu a mohu říct, že toho absolutně nelituji, právě naopak. Kniha je sice tenoučká, ale moc hezká. Takže vřele doporučuji.

15.07.2018

Čachtická paníČachtická paníJožo Nižnánsky

Velmi dobrá a zajímavá kniha. Kdo by neznal Alžbětu Báthoriovou a její krvavé řádění.

01.10.2018

Dvacet tisíc mil pod mořemDvacet tisíc mil pod mořemJules Verne

Nad touto knihou jsem přemýšlela už dlouho a díky čtenářské výzvě si ji mohu odškrtnout. Je to zajímavý příběh, jen vím určitě, že bych nechtěla být zavřená v ponorce.

24.11.2018

Vařila myška kašičkuVařila myška kašičkuOlga Štruncová

Tahle knížka je krásná, jako malá jsem jí milovala. A říkadla si pamatuji do dneška.

07.04.2019

Justina a Julietta (komiks)Justina a Julietta (komiks)Donatien Alphonse François de Sade

Nebylo to špatné, moc se mi líbila kresba. Příběh o dvou rozdílných sestrách je zajímavý. Jen některé pasáže byly na mě trochu moc.

04.05.2019