Mily95 Mily95 komentáře u knih

Posledná čarodejnica z Ostrihomu Posledná čarodejnica z Ostrihomu Janka Fabián

Jednoduchý, no zaujímavý príbeh o "bosorke" z 18.storočia počas vlády Márie Terézie. Knižka pôsobí jednoduchým dojmom, avšak ak sa čitateľ reálne zamyslí nad výpoveďami svedkov proti bosorkam je to až dych-vyrazajuce. V tomto svete si také niečo už nevieme predstaviť. Autorka vychádzala z reálnych príbehov výpovedi svedkov počas upalovania bosoriek. Oddychové, príjemné poobedne čítanie. Mňa knižka zaujala.

02.08.2023 4 z 5

Dom na azúrovom pobreží Dom na azúrovom pobreží TJ Klune (p)

No na to, že ja vôbec ale ze vôbec nemám v obľube fantasy ani nič podobné, toto ma jednoducho dostalo. Nedokázala som prestať čítať, napínavé časti sa striedali s jemnou romantikou, ktorá tomu proste dodala ten šmrnc. Za mňa úžasná kniha, ľahko sa čítala, milý príbeh.

14.07.2023 5 z 5

Šarlatový mor Šarlatový mor Jack London

Zaujímavo spracovaný post - apokalyptický príbeh, ktorý vás vtiahne do budúcnosti a prelieva sa s minulosťou (a s našou súčasnosťou). Poukazuje na dôležité aspekty ľudstva v časoch, keď človek stratí všetko, a musí nanovo začať s vývinom od začiatku.

01.06.2023 4 z 5

Nepriznaná - Milovala som Ľudovíta Štúra Nepriznaná - Milovala som Ľudovíta Štúra Michaela Ella Hajduková

Autorka patrí medzi moje obľúbené slovenské autorky, kniha nesklamala, ba naopak, doplnila moje chýbajúce vedomosti o Štúrovi a Adelke. Krásny príbeh dvoch ludi, ktorý sa kľudne takto mohol aj odohrať, plus s malým nádychom nadprirodzena. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť.

01.06.2023 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Hlboká, duchovná myšlienka knihy od začiatku vyvolá pocit kvalitnej literatúry. Kniha sa číta dobre, myšlienky vás prenesú do iných sfér, kde sa dozviete veľa zaujímavostí. Miestami sa to ťahalo, dlhšie opisy prostredia, ale napriek tomu kvalitne spracované dielo.

01.06.2023 4 z 5

Tu si v (ne)bezpečí Tu si v (ne)bezpečí Ivana Ondriová

Veľmi dobrá kniha, plná napätia, nečakaných zvratov, celý čas ma držala v napätí. Občasné nerozumné zmýšľanie hlavnej hrdinky sa dá zabudnúť, postavy zaujímavé až patologické, nápad a spracovanie super jedna z kníh, na ktoré dlho po prečítaní spomínam.

01.06.2023 5 z 5

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Pre mňa veľké sklamanie, začiatok sľubný, potom veľký zvrat, až som sa strácala v deji. Knihu som nedočítala, bolo to trápenie.

01.06.2023 1 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha veľmi obľúbená, aj príbeh. Mňa neohuril, ani nenadchol. Príde mi fádna, veľa mien, postáv, všetko je poprepletané, až sa musím sústrediť o čo a koho kedy ide. Toto nie je čítanie pre mňa.

01.06.2023 2 z 5

Kriedové správy Kriedové správy C. J. Tudor

Kniha sa dobre a rýchlo čítala, ale sklamaním boli až skoro totožné kópie a "nápady" z knihy "TO". Mala som skôr pocit, že čítam slabší odvar Kinga, resp.trochu iný príbeh hrdinov z "TO". Preto menej hviezdičiek. Ale príbeh nie je zlý, koniec celkom nečakaný.

01.06.2023 3 z 5

Symbol smrti Symbol smrti Barbora Gero

Výborný príbeh z histórie, kniha sa čítala ľahko a veľmi rýchlo. Mňa veľmi zaujala (možno preto ze práve z Nitry pochádzam). Dej bol miestami predvidatelny, ale aspoň mňa držala kniha v neustálom napätí, čo má nutilo čítať stále ďalej a ďalej. Chystám sa na ďalšie knihy od autorky.

22.05.2022 4 z 5

Vyvolený a Eva Vyvolený a Eva Ivana Adamcová

Kniha s veľkým potenciálom, avšak miestami chaos a nedotiahnuté detaily do konca. Nie je zlá, taky priemer. Začala som ju s veľkými očakávaniami, dobra myšlienka, ale nie úplne vystihnuta, niečomu tomu chýbalo.

22.05.2022 2 z 5