millan

Odlomená haluzOdlomená haluzGejza Vámoš

Neuveriteľné, že toto niekto v roku 1934 napísal na Slovensku...

24.02.2016

OstroočkoOstroočkoKurt Vonnegut Jr.

Nenápadné, nenáročné dielko. Pobaví, poučí, nezaťaží.

Psie dniPsie dniDušan Mitana

Dokonalé poviedky. Jedna lepšia ako druhá.

EmauzyEmauzyAlessandro Baricco

Za dva dni som prečítal, ale za dva dni som všetko zabudol. Takéto diela treba čítať pomaly, nie povrchne. Preto to skúsim ešte raz. Oplatí sa mi to. Kniha sa dá brať ako kritika kresťanstva, čo je dosť zaujímavé.

Melancholický dekameronMelancholický dekameronAnton Pavlovič Čechov

Melancholické. Čítal som staré vydanie s magickými čierno-bielymi obrázkami. Obsahy poviedok si už veľmi nepamätám(len na to ako hneď v prvej poviedke stratil jeden sedliak nohy a tuším aj ruky sa nedá zabudnúť), no tá atmosféra starého Ruska a starej knihy je vo mne stále.

Nočné správyNočné správyDušan Mitana

Mitanove poviedky sú famózne. Magické a nepochopiteľné, no musíte ich neustále čítať dokola.

Axolotl RoadkillAxolotl RoadkillHelene Hegemann

No, páčilo sa mi to. Možno preto, že som väčšine výrazov a divným anglických frázam ani nerozumel. Ja to nedokážem vysvetliť, možno tou takou mladíckou, depresívnou náladou to bolo. Možno som voľakedy cítil to čo Mifti. No, kto vie...

Dharmoví tuláciDharmoví tuláciJack Kerouac

Veľmi pokojné, pohodové, slobodné, ale aj tragické, alkoholové, drogové... No čo viac si človek môže priať.

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Ja som sa to bál čítať, predsa len som chlap a nie žiadna citlivka... Ale po dočítaní som už nebol ako predtým. Bola to moja prvá kniha písaná z pohľadu ženy. A mám pocit, že odvtedy čítam len také. A nie, nie som gej.

04.03.2013

Skúška alebo Moje peklo : Dvadsaťročná - odsúdená na smrť v MalajziiSkúška alebo Moje peklo : Dvadsaťročná - odsúdená na smrť v MalajziiBeátrice Saubin

Mám rád skutočné príbehy napísané odzbrojujúcou úprimnosťou. Najmä začiatok knihy, kde opisuje svoje problémové detstvo prežité so starou mamou, ma naozaj uchvátil.

Hrozné dětiHrozné dětiJean Cocteau

Fascinujúce surreálne dielo!
Krátke dielko no prečítané 3 krát za sebou, tak ma chytilo!

15.12.2012

Rozšíření bitevního poleRozšíření bitevního poleMichel Houellebecq

Sila.Cítil som sa fajn,no po prečítaní tejto knihy len ležím na posteli a snažím sa nemyslieť na nožnice.

06.11.2012

Synové a milenciSynové a milenciDavid Herbert Lawrence

Veľké dielo, u nás veľmi nedocenené. Nikdy som o Lawrencovi nepočul a preto som mal pochybnosti či Synov a milencov vôbec čítať, mal som strach, že ide o brak. Po pár stranách mi bolo jasné, že je to kniha mimoriadna. Nechápem prečo sa Lawrence neobjavuje v školských osnovách.

31.10.2012

Raz ťa vezmem k moruRaz ťa vezmem k moruGiorgio Scerbanenco

Kniha obsahuje diela Raz ťa vezmem k moru a Stretneme sa v Terste.
Viac sa mi páčilo to prvé,pre depresívnu atmosféru a nečakané udalosti.

31.10.2012