Axolotl Roadkill

Protagonistkou románu je šestnáctiletá Mifti z Berlína – chytrá, citlivá ale duševně narušená. Schizofrenní matka ji psychicky a fyzicky týrala, otec, levicový intelektuál, ji zanedbával. Mifti žije se svými nevlastními sourozenci, píše si deník, nechodí do školy, bere drogy, spí s každým, kdo je po ruce, nejlepší náplní času je podle nísedět v baru a žvanit o čemkoli. Román je fiktivním deníkovým záznamem, do kterého vplynuly maily, intimní esemesky, texty z blogů, útržky rozhovorů… Kniha je plná narážek na berlínskou undergroundovou scénu, komentuje ji i paroduje. Mladá autorka používá originální styl, v textu je napětí, energie, přecitlivělost daná věkem (vypravěčky i autorky) i potřeba citovat „in“ autory a filozofy – i tohle však dokáže spisovatelka dobře použít a shodit. Touto románovou hrou s literárními, společenskými a politickými kontexty vzniklo pozoruhodné, kontroverzní dílo, které si rozhodně zasluhuje pozornost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60327/axolotl-roadkill-Tll-60327.jpg 2.371
Vydáno, Odeon

Axolotl Roadkill, 2010

Kniha Axolotl Roadkill

HladovýJelen
26.02.2020

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila (protože ten film byl fakt jízda), ale jsem na stránce 50 a dává mi to teda zabrat. Asi jí dočtu, ale sranda to není, což je škoda, vzhledem k tomu, že je to zatím hodně párty, ale opravdu nudná párty.

jasmína
18.01.2020

Knihu jsem si kdysi koupila ze zvědavosi, dokonce s jiným vzhledem, proto ji mám ve vyýzvě, která kniha se Vám nelíbí obálkou, tu co mám já, je opravdu šílená, nyní už se vzhled vylepšil, ale celkově se mi kniha moc nelíbí, ale určitě si najde sé čtenáře.....

jiri77
13.10.2019odpad!

Tohle dočíst dá teda zabrat. Naprosto nesrozumitelné a nepřehledné. Jedna z nejhorších odeonek ,kterou jsem zatím četl.

Nomia
10.04.2019

Odeonky mám ráda, ale tohle byla naprostá zběsilost.

Crozz
08.12.2018

Šílená knížka svým stylem, to se nedalo skoro číst, dočetl sem jen kvůli tomu, že nemám ve zvyku knížky nedočíst.

Msourkova
23.12.2017

Bez toho, aniž bych viděla film, bych knížku asi vůbec nepochopila. Ale jo, takové My děti ze stanice Zoo dvacátého prvního století, trochu přemoudřelejší, stejně beznadějné (až nakonec mi došlo, že říkat hlavní hrdince, ať se sebou něco dělá, prostě nic nezmění.) Mifti mi něčím přišla velice blízká, ve filmu byly možná vztahy mezi hrdiny líp vykreslené a forma celkově stravitelnější.

Nefilim
12.07.2017

Pro mě naprosto neuchopitelné a nepochopitelné. Deset stran a dost.

lil_monster
10.02.2017

Axolotl Roadkill nechce být kniha, chce být syrová exkurze do (hormony) zmítané mysli společností nepochopeného teenagera. Protože který teenager je společností pochopený, že? Autorka se domnívá, že kýženého efektu docílí sexem, všeobecnou vulgaritou a náhodnými popkulturními odkazy. Což pochopitelně nefunguje. Sled textů autorčiných oblíbených písniček, filmových hlášek a rádoby hlubokých-nezávislých-zlomených názorů na svět patří na blog. A to velmi špatný blog.
Hodnotíte-li knihu kladně.. domnívám se, že v ní pouze vidíte to, co v ní není, ale chtělo by být.
Nebo je vám třináct. A jste společností nepochopení. Jste in trouble kvůli všemu tomu chlastu. We no need no education. A na zaplivaném nádraží si ke kolenům rolujete třpytivé punčocháče.
Nebo prostě rádi čtete nepovedené prvotiny.
Chcete-li si přečíst povedenější syrovou exkurzi do (hormony) zmítané mysli společností nepochopeného teenagera, sáhněte po Sezóně v pekle nebo Bludech z nudy.