mili8953 mili8953 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem ráda za výzvu 2022, protože jinak by mě asi nenapadlo se k Harrymu vrátit.
Zrovna náhodou jsem nedávno viděla v televizi filmové zpracování. Je neuvěřitelné, jak jsem určité pasáže z knihy zcela zapomněla, protože byly i vypuštěné z filmu.
Harryho dobrodružství... Dřív jsem hltala jedním dechem. I nyní jsem si jo ráda opět přečetla. Ale taky jsem se zamyslela nad tím, že v podstatě půl knihy je o jeho životě u Dursleyových. A až pak začíná to dobrodružství, které je vyvrcholeno napětím na posledních sotva dvaceti stránkách. Alespoň tak to na mě působí teď v dospělosti. Knihu jsem si přečetla ráda, ale kdo ví, kdy ji zase otevřu.

15.01.2022 4 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Miluju Ricka Riordana.
Ano, další série. Jasně, kniha se tváří, že příběh začíná, ale Riordánovci lehce poznají, že jde o další návaznost sérií Percy Jakson a Bohové Olympu. Ano, můžete číst samostatně, ale prostě to asi nebude to ončo. Už se těším na další díly :-D

Riordan má skvělé popisy, líčení. Představa prastarého Orákula je jak živá. Při představě vyznávání lásky Apollóna k matce mravenčici jsem se skutečně zasmála. Kniha je úsměvná, lehký humor neustále všechna díla provází.

Mimochodem... Zeus a Dia je jedna osoba! (viz komentář níže). 1. pád Zeus, 2. pád Dia ... :-D

16.02.2021 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Přečetla jsem za jeden den. Moc krásně psané. Nedivím se, že se mladým děvčatům líbí. Škoda, že některé kapitoly moc nenavazují. Ale to dítěti asi nevadí.

15.01.2022 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Jsem pedagog, studuji ZCU. A ano, urciti profesori jsou stale zamestnani na fakulte a ano, maji stale stejne praktiky. Takze me kniha pobavila, protoze jsem presne videla sebe a sve pritelkyne, jak zdolavame nastrahy vysoke skoly. Nektere pribehy z meho pohledu nemely tu spravnou stavu,oproti vysoce nastavene pricce jinych pribehu. Kdyby se vynechaly, nic by se nestalo. Proto jen 4 hvezdy.

01.02.2020 4 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Moc zajímavá četba. Porovnávala jsem své čtení a čtení desetiletého syna. Knihu pochopil zcela jinak. Vidí jako příběh, dobrodružství. Já ale už vidím hloubku a jako puzzle zapadající pravdu. Knihu jsem přečetla za dva dny, ačkoliv jako dospělému, který nad slovy Šalamouna přemýšlí, mi dalo trochu práci se soustředit. Syna bavila a přečetl ji za týden (což je u něj úspěch).
Kniha má jistě svoji hloubku. Stojí za to si ji přečíst.

17.01.2022 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Já nevím. Jako fantazie perfektní. Ale mě se to četlo relativně těžce. Kolikrát jsem knihu i chtěla odložit, ale prostě jsem chtěla vědět, jak to dopadne.

16.02.2021 3 z 5

Proč? Zemřelo mi dítě Proč? Zemřelo mi dítě Martina Gogeisslová

Knihu jsem cetla uz drive. Musim rici, ze jsem si z ni odnesla velmi silne emoce. Jako matka si neumim (ani nechci) predstavit podobny osud. Budou to dva roky a porad ty emoce pri pohledu na knihu vnimam. Cetla se rychle, nijak extra slozite napsana. Ale ty emoce... Uf. Stale ji mam v knihovne, ale nevim, zda se do ni zase nekdy zactu.

01.02.2020 4 z 5