Proč? Zemřelo mi dítě

Proč? Zemřelo mi dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258858/bmid_proc-zemrelo-mi-dite-258858.jpg 4 17 8

V patnácti letech, kdy se z dívky stává mladá žena, se autorčina jediná dcera oběsila. Bez vážné příčiny. Byla moc hezká, talentovaná, jezdila na koni, fotografovala, lyžovala, studovala, žila v dobře situované a harmonické rodině. Výkřik Proč? se nevznáší jen nad tímto jediným hrozným a nepochopitelným činem, autorka navštívila další matky v Čechách se stejně krutou zkušeností předčasného úmrtí vlastního dítěte a zaznamenala jejich výpovědi. Po úvodní části, kde líčí své dětství a mládí ve Dvoře Králové a odchod do Německa, kde se provdala, stopuje poctivě své duševní stavy a hledání pomoci po děsivé chvíli, kdy našla milovanou dcerku oběšenou ve vlastním rodinném domě. Matka v sobě pak léta bojuje o další sílu k životu, o schopnost prožívat zase jednou obyčejnou radost. Po několika letech se jí to podařilo, i když s velkými jizvami na duši, které nikdy nezmizí. Kniha Proč? popisuje cestu z propasti beznaděje ke světlu a na pevnou zem. Po jejím přečtení vám začnou připadat běžné problémy méně podstatné.... celý text

mili8953
01.02.2020 4 z 5

Knihu jsem cetla uz drive. Musim rici, ze jsem si z ni odnesla velmi silne emoce. Jako matka si neumim (ani nechci) predstavit podobny osud. Budou to dva roky a porad ty emoce pri pohledu na knihu vnimam. Cetla se rychle, nijak extra slozite napsana. Ale ty emoce... Uf. Stale ji mam v knihovne, ale nevim, zda se do ni zase nekdy zactu.

sabina1996
13.10.2017 5 z 5

Velice dojemný příběh.

maličkán
24.10.2016 4 z 5

Smutný příběh, dobře se četla. Na toto téma jsem ale četla lepší knížky, proto jeden bod ubírám.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

celou knihu jsem stejně jako maminka probrečela,stejně přišla o syna a já o milovaného brášku

Acquenta
09.02.2016 4 z 5

Knihu jsem četla velice těžce...o krutém osudu se nečte lehce....byla krásně napsaná a hrozně dojemná...

Dana84
03.12.2015

Tato kniha je skvělá. Musela jsem si jí postupně dávkovat, je tam opravdu tolik emocí! Samozřejmě i nějaká ta slza byla.. Doporučuji..

myšpa
27.09.2015 5 z 5

Krásná kniha, neumím to vyjádřit jinak.

komunisti
03.09.2015 5 z 5

všem dodoručuji úžasná kniha

sebevražda osudy žen psychologie dítěte, pedopsychologie smrt dítěte

Autorovy knížky

2015  87%Proč? Zemřelo mi dítě