MilanVichta MilanVichta komentáře u knih

Atentát na Reinharda Heydricha a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava - svazek 1 Atentát na Reinharda Heydricha a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava - svazek 1 Vojtěch Šustek

Připojuji se s velkou radostí k velké rodině spokojených čtenářů,
jen bohužel nevím kam dám ty další díly.

18.07.2017

.... celé to hnízdo musí hořet .... celé to hnízdo musí hořet Václav Junek

Vážený mistře,
výše uvedenou knihu .... celé to hnízdo musí hořet, jsem si zakoupil a zahloubal se do ní..
Ač napsána čtivě a poutavě, přesto bych si dovolil, nebude to snad ke škodě věci upozornit na pár drobností z hlediska které vám tak říkajíc unikly, neberte to prosím jako mé nevděčné hnidopišství..
Nu tedy do toho, budu to brát po řadě a číslovaně:
1. Vedoucím úřadovny Gestapa v posledním období existence Protektorátu Čechy a Morava nebyl G. Andres ale Dr. Ernst Gerke, zaměnil jste velitele za zástupce.
2. K. H. Frank nebyl v žádném případě říšským ministrem, ale státním ministrem v Úřadu říšského protektora, předtím byl státním tajemníkem.
Počátkem roku 1943 byl povýšen právě z hodnosti státního tajemníka, rovněž bylo tak učiněno i po linii SS - na SS - Obergruppenfuehrera a současně byl
jmenován Generálem Waffen SS a policie.
3. Hodnost SS - Sturmfuehrera v te dobe neexistovala.
Víc jsem nenašel, případně si nevšiml. Těším se na vaše další tvůrčí počiny.
Přeji vám krásný den a moc vás zdravím
S úctou
Milan Vichta
Váš čtenář.

13.08.2019

Dějiny Waffen-SS 1925-1945 Dějiny Waffen-SS 1925-1945 Tim Ripley

Navázal bych v seznamu "drobných chybek" upozorněním na jednu dost zásadní.
Už sám název knihy ji schraňuje ve svém názvu.
Dějiny Waffen SS se rozhodně nezačaly psát v roce 1925, ale až ve druhé polovině
třicátých let. Věřím, že se autor dopustil tohoto omylu pouhým nedopatřením.

05.04.2019