MilanVichta MilanVichta komentáře u knih

.... celé to hnízdo musí hořet .... celé to hnízdo musí hořet Václav Junek

Vážený mistře,
výše uvedenou knihu .... celé to hnízdo musí hořet, jsem si zakoupil a zahloubal se do ní..
Ač napsána čtivě a poutavě, přesto bych si dovolil, nebude to snad ke škodě věci upozornit na pár drobností z hlediska které vám tak říkajíc unikly, neberte to prosím jako mé nevděčné hnidopišství..
Nu tedy do toho, budu to brát po řadě a číslovaně:
1. Vedoucím úřadovny Gestapa v posledním období existence Protektorátu Čechy a Morava nebyl G. Andres ale Dr. Ernst Gerke, zaměnil jste velitele za zástupce.
2. K. H. Frank nebyl v žádném případě říšským ministrem, ale státním ministrem v Úřadu říšského protektora, předtím byl státním tajemníkem.
Počátkem roku 1943 byl povýšen právě z hodnosti státního tajemníka, rovněž bylo tak učiněno i po linii SS - na SS - Obergruppenfuehrera a současně byl
jmenován Generálem Waffen SS a policie.
3. Hodnost SS - Sturmfuehrera v te dobe neexistovala.
Víc jsem nenašel, případně si nevšiml. Těším se na vaše další tvůrčí počiny.
Přeji vám krásný den a moc vás zdravím
S úctou
Milan Vichta
Váš čtenář.

13.08.2019

Dějiny Waffen-SS 1925-1945 Dějiny Waffen-SS 1925-1945 Tim Ripley

Navázal bych v seznamu "drobných chybek" upozorněním na jednu dost zásadní.
Už sám název knihy ji schraňuje ve svém názvu.
Dějiny Waffen SS se rozhodně nezačaly psát v roce 1925, ale až ve druhé polovině
třicátých let. Věřím, že se autor dopustil tohoto omylu pouhým nedopatřením.

05.04.2019

Atentát na Reinharda Heydricha a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava - svazek 1 Atentát na Reinharda Heydricha a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava - svazek 1 Vojtěch Šustek

Připojuji se s velkou radostí k velké rodině spokojených čtenářů,
jen bohužel nevím kam dám ty další díly.

18.07.2017