MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Klikař Klikař Michael J. Fox

Dovolte mi krátký úryvek z knihy Klikář, který mě doslova dojal:
,,Po všech těch letech prožitých s Rodinnými pouty a řadou filmových rolí, zejména té z trilogie Návrat do budoucnosti, jsem si zvykl, že se na mě lidé obracejí s různými variacemi na téma: Mám pocit, jako bych s vámi vyrostl. A já k nim vždy pociťoval vděk a úctu - vždyť tihle lidé koneckonců tvořili moje publikum. Spousta toho dobrého, co mě v životě potkalo, mě potkalo právě díky jejich podpoře. Sebe a své publikum jsem odjakživa viděl jako dvě strany jakéhosi výhodného a kulantního obchodu. Jenže to tsunami dobrosrdečnosti, jež se přese mne valilo, mě tomuto obchodnickému pohledu na můj vztah s diváky odnaučilo. Uvědomil jsem si, že to spojení je mnohem niternější, ze jde o vskutku hluboký vztah. Vždyť já s nimi také vyrostl a oni mi teď dávali pocítit, že hodlají stát při mně."

Já s Michaelem taky vyrostla. Když mi bylo sedm let, legendární Návrat do budoucnosti jsem měla shlédnutej snad milionkrát. A Marty byl můj první kluk, který se mi líbil. :) Každopádně, jsem ráda, že jsem byla součástí této knihy.
Michael je velký bojovník. Je inspirací pro všechny lidi s Parkinsonovou chorobou i dalšími nevyléčitelnými nemocemi.
Michael J. Fox je hlavně velkou nadějí. Protože ta přeci umírá jako poslední.

15.07.2023 5 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

(SPOILER) STRANGER THINGS Temnota na okraji města poskytuje určitý pohled na život Jima Hoppera jako newyorského detektiva pracujícího na vraždách, než skončil jako šéf policie v Hawkinsu. Metoda vyprávění využívá techniku ​​zpětného rázu (Štědrý večer, Hopper a El sedí společně při vyprávění případu z roku 1977), která se čtenářům buď bude líbit, nebo ne; bohužel mi to nefungovalo, metoda mi přišla jen o málo víc než trik, jak tuto knihu propojit se samotnou sérií - jinak se čte jako nelicencovaný kultovní/krimi fiction příběh (pokud mi v knize neuniklo něco zásadního - a je to zcela možné)
Jako krimi kniha ve které se dějou opravdu pěkné věci - Myšlenka celoměstského výpadku proudu a šíleného kultu, který bojuje ve tmě proti řadě divokých gangů, je docela cool, stejně jako poznání Hopperova bývalého partnera a nahlédnutí do jeho života po Vietnamu.
Nic z toho však nebylo dostatečně hluboké, aby to udrželo příběh. Když jsem se dostala na stránku 300, měla jsem pocit, jako by se věci opravdu teprve začaly rozjíždět, a pak jsme na dalších 100. stránkách skončili.
Toto je jedna z mála příležitostí, kdy mohu říci, že bych si přála dalších 100+ stránek, které by dokreslily dějové prvky a dodaly příběhu větší hloubku.
Moje hodnocení: 2/5 hvězdiček.
Obálka je v pohodě. Kniha je no.... ok.

09.02.2023 2 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Nic pozoruhodného, ​​ale nic hrozného. Jen lehký aperitiv, který pročistí patro a připraví půdu pro závěrečný čas.

11.12.2021 3 z 5

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Miluji svět Walking Dead a tohle je příjemná 'oddechová' cesta od komiksů a seriálů na toto téma. Zkáza je šestý díl, nemůžeme říct, že poslední. Jestliže autor vydá další pokračování, možná by to chtělo víc nových postav. Navíc tolik přirovnání k pachům zombie nikde jinde nenajdete. Dávám *** zlatý střed. Mohlo to být horší a nebo taky lepší. Každopádně Lilly fandím.

24.02.2017 3 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Slíbili mi knihu s děsivou atmosférou, ale místo toho jsem si nainstalovala domeček v prérii, který byl tak strašně nudný, že jsem se nemohla dočkat, až bude konec. Je to také velmi předvídatelné a nic na tom nebylo „temné“ ani „strašidelné“ a to pochází od někoho, kdo nemá rád ani jednu z těchto věcí. Každopádně jsem docela zklamaná. Opravdu "zvláštní" pohádka.

11.12.2023 1 z 5