Michel-RD5692 Michel-RD5692 komentáře u knih

Tak takovou koninu jsem už hodně dlouho nečetl, jestli vůbec někdy.
Krom toho, že to není žádné nové téma (s rozdílem že tentokrát se zabíjejí malí smradi, což je realistické asi jako moje babička na kolečkových bruslích), naprosto to postrádá logiku a je to celé dost pofidérní a nepropracované, je tam tolik chyb a děr v příběhu, že už to není ani k smíchu ale rovnou k pláči.
1. Není řečeno, co se stalo se zbytkem světa, jakoby existoval jen Panem a dál ticho po pěšině, ale to není u Amíků nic divného
2. Autorka hovoří o globálním oteplování, které je už dávno vyvrácené
3. Píše se tam, že byly vyčerpány nerostné suroviny, pak mi ale vysvětlete, z čeho vyrobili jaderné zbraně
4. Že by si lidi nechali 74 let masakrovat děti se mi taky nezdá
5. Jak se z harantů najednou stanou zabijáci jako vystřižení z románu "zabijáci" též zůstává záhadou
6. Jak mohla Katniss jen pomocí šípu s výbušnou hlavicí sestřelit vznášedlo, které je bezpochyb velmi dobře opancéřované je kapitola sama pro sebe
A nespočetně dalších nesmyslů, na které si zrovna nevzpomenu.
Hlavní hrdinka je nesympatická, postavy jsou nepropracované a co se týče stylistiky, je to úroveň tak průměrného studenta střední školy, který píše sloh v lavici, přičemž mu kručí v břiše a nemůže se téměř ani pohnout.
Omlouvám se za svůj výrok, že je to konina na entou.

24.04.2015 odpad!

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Podle mě je nesmysl, aby soukromá škola byla elitní. Vždyť na soukromé školy chodí jen ti debilové, co se nedostali ani na ty nejposlednější státní. Moje matka tam učí a vždycky je z nich úplně hotová, říká, že to je "odpad z odpadu"
Až na tohle byla kniha velmi dobrá, musím se dokonce přiznat, že mně na konci bylo na moment Kimmie líto.
Bylo to zase něco jiného, než bývají detektivky obvykle, což je dobře, za mě rozhodně palec nahoru.

08.10.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Autorova nejpovedenější kniha ze série oddělení Q

06.10.2014 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha byla opravdu bezvadná, napsat o problematice Cikánů mně přijde jako dobrý nápad. Docela mě pobavila scénka, jak Marco ukradl kolo, to mně hned připomnělo, co se stalo u nás v baráku. Líbí se mi Marcova odvaha postavit se celému rodinnému klanu a nakonec i profesionálům.
Jinak jako obvykle velmi dobře napsané. Rozhodně jsem se nenudil.
Ale dost mně pohnul žlučí idiot Lars Bjorn, kterého nesnáším už od druhého dílu. Hned na začátku mně naštvalo, že se má stát šéfem oddělení A místo Marcuse Jakobsena a úplně mě odrovnalo, když jsem se dověděl, že z něj autor snad ještě udělá "hrdinu"
Hvězdičku jsem strhl jen kvůli Bjornovi, jinak je kniha brilantní
Pitomej Bjorn!

06.10.2014 4 z 5