Merlinit Merlinit komentáře u knih

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Zajímavý námět, povedená kniha, četla se skoro sama. Téma pro mne objevné, Pačinko je první kniha o nelehkém údělu Korejců v době válečné a poválečné, která se mi dostala do ruky.

05.11.2019 4 z 5

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

I přesto, že autora miluji, je J.Pellam jako hlavní hrdina tak trochu bezbarvý a omšelý.

05.11.2019 4 z 5

Náš přítel Hašek Náš přítel Hašek Radko Pytlík

Příjemné a zajímavé čtení. Z této knížky se o Haškově povaze a zvycích dozvíte víc, než ze všech učebnic světa.

04.11.2019 4 z 5

(Ne)kuřácká knížka (Ne)kuřácká knížka Vladimír Jiránek

Půvabné, zábavné, nadčasové.

03.11.2019 4 z 5

Události. Události. Vladimír Jiránek

Pěkné a milé, i když dnes již trochu vyčpělé.

03.11.2019 3 z 5

Podolí Podolí Jonáš Zbořil

Imaginace i přízemní, docela obyčejná lidskost. Pro mne objev.

03.11.2019 4 z 5

Až na konečnou tmy Až na konečnou tmy Jonathan Greene

Obstojné, ale... Hlavní hrdinka je nevyrovnaný amatér, hlavní hrdina trochu bezzubý macho, všechny vedlejší postavy byly ploché až k zbláznění, prostor dostali jen hlavní hrdinové a ti zase meldovali dokola totéž...

30.10.2019 3 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Trochu zvláštní kniha. Hlavní hrdina dílem bavil, dílem lezl na nervy, mnohoslovné popisy přírody a počasí místy otravovaly, místy budovaly atmosféru a vůbec celý děj postupoval poněkud škobrtavě. Jakkoli to však bude znít podivně, pěkně se to četlo a kniha mne vlastně bavila.

30.10.2019 4 z 5

Čtvrtá strana trojúhelníku Čtvrtá strana trojúhelníku Ellery Queen

Kniha trochu překvapila. Konstrukce příběhu je nestandardní, ne každého čtenáře to uchvátí. Mne kupříkladu tak úplně ne.

24.10.2019 3 z 5

Černá viněta a další kriminální příběhy Černá viněta a další kriminální příběhy Roman Cílek

Fajn čtení do čekárny.

22.10.2019 3 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Pana Švandrlíka ráda. Ne všechny jeho knížky mají stejnou úroveň, tahle se četla dobře.

22.10.2019 4 z 5

Žebrákova smrt a další kriminální příběhy Žebrákova smrt a další kriminální příběhy * antologie

Čtení do vlaku. Přijatelné, některé povídky dobré, snad proto, že je napsali mí oblíbení autoři.

22.10.2019 3 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

Krásné! Milé i tragické, laskavé i těžké, plné lásky i odříkání, odmítání i soudržnosti, utrpení i naděje. Dokonce i stopy humoru zde čtenář nalezne. Pro mě veliký a cenný objev.

15.10.2019 5 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

Ploše působící postavy, plytké zápletky bez nápadu a humor, nad nímž by kroutily hlavou i devítileté děti. Hloupá kniha.

14.10.2019 2 z 5

Jane a nepříjemnost na panství Scargrave Jane a nepříjemnost na panství Scargrave Stephanie Barron

Poměrně příjemné čtení. Trochu pomalé, svázané společenskými dogmaty, ale příjemné.

14.10.2019 4 z 5

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Skvělé! Je zvláštní, že se tahle famózní knížka nečetla právě snadno.

14.10.2019 5 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Skvostné, báječné, výborné!

08.10.2019 5 z 5

Bourali jsme vesele c.k. mocnářství zpuchřelé Bourali jsme vesele c.k. mocnářství zpuchřelé Pavel Pešta

Když je člověku (národu) nejhůř, nejlépe pomůže humor.

03.10.2019 4 z 5

Zrození duhy. Indiánská poezie Zrození duhy. Indiánská poezie Ladislav Novák

Nezvyklé, ale krásné.

03.10.2019 4 z 5

Znám křišťálovou studánku Znám křišťálovou studánku * antologie

Všechny známé, některé nadčasové a skvostné.

02.10.2019 5 z 5