Měnící Měnící komentáře u knih

Radost - Podvolte se tělu a životu Radost - Podvolte se tělu a životu Alexander Lowen

Kniha popisuje, jak uvolnit obranné mechanismy a postoje, často promítnuté do těla. Na jaké všechny základní vlastnosti, je důležité se zaměřit. Lowen dokládá možnosti na jednotlivých případech ze své praxe, které knihu oživují a podněcují představivost. Pro mě to bylo jednodušší a zábavnější čtení než jeho předchozí kniha BIOENERGETIKA. Více zaměřené na pomoc sám sobě, případně druhým. Je zde uvedeno neuvěřitelné množství souvislostí. Čtenář, který ale dává přednost teorii, nebo chce základní učebnici, asi sáhne spíše po knize BIOENERGETIKA nebo knize JAZYK TĚLA. Kdo se chce naopak více zaměřit na bioenergetická cvičení, tak pak tu má knihu CESTA K VIBRUJÍCÍMU ZDRAVÍ.

29.10.2018 5 z 5

Diamantové srdce III. Diamantové srdce III. Hameed Ali Almaas

Moc se mi líbí, že je to úplně jiná kniha než první dvě předchozí, více zaměřeno na praktické žití. I dotazy žáků mi přijdou více k tématu, a buď dané téma vhodně doplňují, nebo vedou více do hloubky. A hlavně najednou je to lehce čtivé.

29.10.2018 5 z 5

Prvotní výkřik Prvotní výkřik Arthur Janov

Ve své době přelomová a nesmírně přínosná kniha. I dnes stojí za přečtení. I když jako jediná metoda mi nepřijde dostatečná. Přijde mi to trochu do sebe uzavřené. Pro práci s traumatem je v dnešní době celá řada dalších metod pracujících na psychologické i fyzické úrovni.

Kniha snů Kniha snů Neil Gaiman

Jako nadšený obdivovatel knih Neila Gaimana jsem zakoupil i tuto knihu. Nikdy jsem ale nedočetl ani první ani druhou povídku. Prostě mi to nějak nesedlo.

02.10.2018 2 z 5

Kniha o mužství Kniha o mužství Steve Biddulph

Kniha Mužství od stejného autora je strhující a je v ní vše podstatné. "Kniha o mužství" mi přišla jako její slabý odvar se spoustou vaty. Paradoxně je tato kniha dostupná ke koupi. Pokud to ale někdo opravdu myslí s tímto tématem vážně, tak ať si sežene a přečte knihu Mužství, je to opravdu velký rozdíl.

02.10.2018 3 z 5

Mužství Mužství Steve Biddulph

Pro mě to byla nejlepší kniha o Mužství vůbec. Šla rovnou k věci a otevřela mi oči. Je mi líto, že se již nedá koupit.

Prevence traumatu u dětí Prevence traumatu u dětí Peter A. Levine

Pro ty čtenáře, pro které je kniha "Trauma očima dítěte" od stejného autora příliš dlouhá a ne rovnou k věci, je určena tato stručnější kniha.