Kniha o mužství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorova kniha Mužství se během několika let stala v mnoha zemích bestsellerem. Byla provázena vlnou zájmu o téma role muže a otce v západní společnosti, jež se stává v mnoha ohledech zženštilou. Známý psycholog tvrdí, že v posledních desetiletích dochází k radikální proměně mužské mentality a že po dlouhém období emancipace ženství v podobě feminismu je třeba věnovat naopak velkou energii na záchranu opravdového mužství ve všech sférách společnosti. V nové verzi knihy autor shrnuje své nejnovější názory a předkládá témata, která jsou podle něj stále více aktuální: hledání „mužské podoby“ smyslu života; jak by měla vypadat opravdová „vášeň pro život“; práce na vytváření „lepšího světa“; co je to „život v plnosti“ a „žít naplno“. Steve Biddulph je australský rodinný terapeut a autor řady světoznámých bestsellerů. V Portálu vyšly jeho knihy Proč jsou šťastné děti šťastné, Tajemství výchovy šťastných dětí, Mužství, Výchova kluků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84910/kniha-o-muzstvi-hig-84910.png 431
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno, Portál
Orig. název

The New Manhood, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Kniha o mužství

Přidat komentář
Andi
05.10.2018

Kniha je tak neuvěřitelně zajímavá, ale místy tak neuvěřitelně tupá až to bolí. Tedy, je to super kniha v tom, že pomáhá mužům jak překonat své démony, jak se naučit kontrolovat (pokud jste agresivní a ubližujete jiným lidem), jak se vyrovnat s nedostatkem lásky, jak být lepším otcem! ... Atd. Je tam spousta fajn věcí, ale zčista jasna jsem se několikrát podivila. Najednou se objevila nějaká opravdu primitivní věta, která nechala můj rozum stát. Pozastovala jsem se nad některými pasážemi s obočím zvednutým nahoru, že "to snad ten chlap ani nemyslí vážně" v některých případech zazněl můj zásadní nesouhlas, že větší kravinu jsem už dlouho neslyšela ... Jo, je to napsáno chlapem pro chlapy, ale je to vhodné čtení i pro ženy, pokud se třeba jen chcete něco nového dozvědět. A bude vám to hrát na city.
Tři hvězdičky proto, že pan autor psal stylem - všechno co tu píšu je jediný vhodný recept na happy life a nepřipouštím si žádné námitky, proto průměr. Přesto je to jedna z těch lepších knih na toto téma.

Měnící
02.10.2018

Kniha Mužství od stejného autora je strhující a je v ní vše podstatné. "Kniha o mužství" mi přišla jako její slabý odvar se spoustou vaty. Paradoxně je tato kniha dostupná ke koupi. Pokud to ale někdo opravdu myslí s tímto tématem vážně, tak ať si sežene a přečte knihu Mužství, je to opravdu velký rozdíl.


nickym
02.09.2017

Super kniha o tom o čem má být život, o co se v životě snažit a o co ne. Fajn kniha, která člověku dává znovunasměrování v životě - kam směřovat, čemu/komu se věnovat. Ogaři 20+ doporučuju přečíst.

LogoloG
11.07.2017

Nejlepší kniha o mužství, kterou jsem dosud četl (z cca 10 titulů)...
Věnuje se komplexně mnoha důležitým tématům, takže je reprezentativní, není rozvleklá, to podstatné umí zhuštěně, zajímavě a srozumitelně, nikoli však banálně, podat... Chválím analýzu příčin současné krize mužství a líbí se mi i myšlenka "osvobození muže". Nemohu než doporučit ke čtení a promýšlení všem mužům (a ženám)...

Dorrinka
26.04.2017

Půjčila jsem si knihu proto, abych ji podstrčila svému manželovi, ale než jsem mu ji stihla rafinovaně naaranžovat na noční stolek, začetla jsem se a už jsem na stránky lepila jeden barevný papírek za druhým, abych mu mohla "říct" všechno, co mě k textu napadalo, aniž bych ho rušila při čtení... Výborná kniha pro široké čtenářské publikum, velká škoda, že u nás tituly tohoto zaměření mají mizivou pozornost a publicitu. O máločem si myslím, že má potenciál vylepšit lidem vztahy a tak vůbec život - o máločem, krom poznání. A toho je v této knize hodně, silně koncentrovaného, navíc je doplněno správnou dávkou humoru a správnou dávkou emocionality. Autor je nejen dobrým psychologem s letitou praxí, ale také skvělým, zajímavým vypravěčem.

Ivinho
25.05.2013

Míra poznání je opět obrovská. Tohle by měl číst každý muž.

takjinak
21.05.2013

Četla jsem ji s opravdovým zájmem... nejsou v ní ani tak nové a objevné myšlenky, jako spíš ty znovuobjevené - ztracené v čase... Třeba mě za to některé ženy ukamenují, ale emancipace žen,došla někam, kde už je hodně za rozumnou mírou. Rovnoprávnost ano, ale žena, by měla být prostě ženou a muž mužem, jen mu to, milé ženy, musíme dovolit...

psavec
26.02.2013

Zajímavý pokus o navrácení důstojnosti mužské části populace.