Meloun Meloun komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Ze tří dílů ten nejslabší. Možná už jsem z toho "vyrostl", ale byl jsem vysloveně zklamaný (až jsem se styděl, že něco takového kupuju na předkupní certifikát). Nejenže Paolini během uplynulých let zahálel a nepsal - nevěrně svým předchozím slibům (např. že třetí díl - závěrečný - empire - vyjde v lednu 2006 (nebo sedm? tak dobrou paměť nemám)), ale degradoval třetí díl na jakousi spojnou nit mezi Eldestem a čtvrtým dílem (v nedohlednu). Ze svižného a ladně ubíhajícího děje prvních dvou dílů kvartologie (bože, to je slovo, kdyby dostával slibům, nemuseli jsme ho používat :D) se autor snížil na roztahaný a nevzrušivý příběh.
tři hvězdy ze zdvořilosti k těm, co tento opus hodnotí pozitivně, jinak bych dal tak 2,4

30.11.-0001 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Pokračování jen o rok staršího prvého dílu nezklamalo očekávání. Navzdory často uplatněné praktiky, že druhý díl bývá komerčním a slabším pokračováním kultovního dílu prvního, k Nočnímu klubu nebylo možno pokračování nenapsat. A musím hlásit spokojenost, Tobiáš a Ten Druhý mě nepustili spát před třetí hodinou ráno.
Je zde uplatněna osvědčená metoda čtenářského zvratu, kdy pak ponocný těžko dává čelisti zase k sobě :-)
Štve mě, že obálka už zase nekoresponduse s dějem (nebo jsem jednodušší typ, který si nedovede vysvětlit předvedenou symboliku :-))

30.11.-0001 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Dokonale chlapsky psaná kniha s více než obdivuhodným zúročením výhod ich-formy. Rozpolcenost hlavní postavy je velice roztomilým jevem ve sci-fařském prostředí knihy a děj je (mým prvním oblíbeným hlavním hrdinou knihy) Tobiášem vyprávěn svižně, vtipně a z mého hlediska luxusně :-) - trhák mých letošních prázdnin

30.11.-0001 5 z 5