Melic Melic komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Půjčil jsem si jeden den knihu a druhý byla přichystána k vrácení (a to ne z důvodu, že bych ji po pár stranách odhodil, naopak - k odhození by sváděla obálka knihy. Neměl jsem sice myší verzi, ale i tato druhá vypadá jak béčková červená knihovna.). Na růži pro Algernon oceňuji několik věcí. Za prvé příběh samotný. Za druhé formu zpracování, deník byl opravdu vhodným způsobem vyjádření. A konečně se mi líbila psychologická stránka, jsem přesvědčen, že 90% nástrah a odvrácených stránek proměny by skutečně na hlavního hrdinu číhalo. Zkrátka, knížka vynikající.

16.06.2011 5 z 5

Snad v pekle čepujou Snad v pekle čepujou Tucker Max

Patřím k té polovině lidí, kterou kniha pobavila. Je pravda, že autora bych nechtěl mít za souseda a jsem rád, že je až za mořem. Nicméně některé příběhy byly velice vtipné, málokdy jsem se u knihy takhle nasmál. Ještě dodám, že mám silný pocit, že povídky jsou minimálně silně nadsazené, nemůžu uvěřit, že by byly všechny pravdivé (ale to nic nemění na jejich zábavnosti). Knihu by v žádném případě neměly číst děti a slabší povahy, někdy jsou to fakt prasárny.

14.06.2011 4 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

Tak, dočteno. Po pravdě hodně těžko se mi vymýšlí, co vlastně napsat. Zdaleka nedisponuji fantazií Clive Barkera, který vymyslel příběh, jenž pořádně nedokážu vysvětlit (a kdoví, jestli vlastně plně pochopit). Zůstanu tedy "pouze" u dojmů z knihy.
Bezesporu velmi dobrá kniha, která si drží vysoké tempo po celou dobu čtení. Určitě není pro každého, umím si představit, že člověk lpící na reálnu s toto knihou silně narazí (což ovšem i u většiny autorovy tvorby). Předpokládám, že taková osoba po ní však ani nesáhne. Příznivci Barkera, mezi které se řadím, najdou vše, na co jsou zvyklí - osoby disponující nadpřirozenou mocí, napětí, výkaly, a hlavně již zmiňovanou bohatou fantazii tvořící příběh, u kterého snad čtenář ani nemůže uhodnout, co se stane dále.
Dávám čtyři hvězdy, ale být to první kniha, co od autora čtu, možná bych sáhl i po pěti.

14.06.2011 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem četl ještě na gymplu, už je to nějaký ten pátek, ale pamatuju si dodnes, jak jsem ji hltal. Od plneho počtu hvězdiček mě odradil jen fakt, že název napovídá, co že je ta střežená věc. To kapku ubralo na záhadnosti během čtení, ale jinak výborné ve všech ohledech.

30.05.2011 4 z 5