meli meli komentáře u knih

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Taky jsem se na knihu moc těšila, a souhlas, že začátek byl rozvláčnej. Nakonec to ale vygradovalo pěkně....Moc se mi líbil popis surové severské přírody (podobně jako u Larssona), úplně jsem se zachumlala do peřin. Když jsem se na poslední stránce dočetla, že to není konec a s Rebeckou se ještě setkáme, tak mě zahřálo u srdce :-)
A koukám, že druhý díl už je na světě, tak paráda.
Jasně, není to Lisbeth, na druhou stranu jsem ale četla i mnohem horší kriminálky. No, nějak jsem si ty severské detektivky zamilovala.
Takže doporučuju!

06.05.2011 4 z 5

Byl to mazec, všechny tři díly. Budeš mi chybět, Mikaeli!!

18.01.2011 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Oproti Larssonovi je to bohužel hodně slabá káva. Popis situace byl moc strohý, děj zbytečně ukvapený. Chyběli mi detailnější popisy, např. Stockholm jsem si vůbec nedovedla představit. Snad jen to, že Benjamín měl poruchu antikoagulace, stejně jako můj manžel i děti, mě přimělo knihu dočíst. Dle mého začla být kniha poutavá až tak od strany 400. Hypnotizéra jsem četla 3 týdny, kdežto Milénium jsem zhltla za 2-3 noci (jeden díl samozřejmě, ne celou trilogii).

22.02.2011 3 z 5