medlovice medlovice komentáře u knih

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Sci fi, dystropie ,píše se to tak vůbec ? , válka světů, mimozemštané , planety a vesmír a nejasná budoucnost, to mě nebavilo , nebaví a bavit nebude. Proto jsem tuto knihu četla dlouho, ale některé povídky se mi celkem líbily , Chlupáček,Penzion , tak se snad podařilo i pro milovníka něčeho jiného.

21.09.2023 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Je tohle magický realismus nebo náboženský fanatismus ? Maria byla vychována ve stylu modli se , pracuj a poslouchej. Vdát se a rodit děti byla nejvyšší meta , jako v pohádce vzali se a žili spolu , dokud nezazvonil zvonec. Ale čím vším si tihle lidé prošli , ten příběh je silný a poutavý . Nechtěla bych ho prožít a jsem vděčná, že máme co jíst , protože bych si neuměla poradit . Jen škoda že příběh končí tak otevřene na prahu nového světa, nového života mě zajímá co bude dál . Krásná obálka.
Jako sběratelka panenek musím poznamenat, že ona panenka, která se mihne rukama Bruny , Lenci doll je sběrateli velmi ocenována a má cenu možná i dvanáct tisíc korun . I kdyby měla jen jednu botičku.

21.09.2023 5 z 5

Skandál v opeře Skandál v opeře Lena Martinová

Tuctový příběh. Pohledný a úspěšný zpěvák, na kterého si dělá zálusk jedna znuděná kráska a slušná dívka, kterou si oblíbí jeho opuštěná dcerka. Od začátku je jasné kam se děj bude vyvíjet a kterou si vybere.

17.09.2023 3 z 5

P.S: Miluju tě P.S: Miluju tě Cecelia Ahern

Tato kniha má tři vrstvy nebo linky , nevím jak to nazvat. Ta, ve které Holly vzpomíná na svého manžela a těší se na dopisy od něj, když jej vidí a cítí , je nežná a opravdová, přesně to, co jsem od knihy očekávala a co ji dává tu atmosféru. Protože nejvíc je tu Holly a její kamarádky , které chlastají, pořád někde na tahu , pořád až na doraz a to je jim třicet . Horší něž pubertačky. No a ještě rodina, které má být Holly podporou , ale každý má své problémy, které se musí řešit. Nutila jsem se ke čtení a přeskakovala.

17.09.2023 3 z 5

Zakryto úsměvem Zakryto úsměvem Jova Patočková

Výměna manželek před sto lety ?
Ale ne jen autorka trochu popustila uzdu fantazii , hlavně s jmény. Dcera se jmenuje Galja matka Zoe , nápadník Radko. Galja má nápadníka , kterému je čtyřicet , matka má 36 let a její nápadník má 25, šíleně ji miluje a Zoe váhá . Od začátku mi bylo jasné jak se příběh bude vyvíjet a taky to tak bylo a vše matka zakryla úsměvem. Jako oddechovka po práci dobré.

14.09.2023 4 z 5

Kouzlo růžových střevíčků Kouzlo růžových střevíčků Helena Longinová

Příběh z nedávné minulosti , děvčata ještě nemají mobil v ruce, ale už otec pracuje na počítači. Dvojčata touží po životě na venkově a mladší Karina se cítí jiná nemilovaná , ošklivá i když je nadaná na balet a pohyb. Příběh její matky , která podlehla svodům mladého herce a odkopnutá se vrátila k rodině je dobře , svižně napsaný ve stylu červené knihovny . Některá tajemství je dobré nevyhrabávat.

12.09.2023 5 z 5

Omyl dvou srdcí Omyl dvou srdcí Kate Hübner

Tak tohle opravdu NE: To je čistý odpad. Psáno bez děje,bez švihu, bez ničeho co by mělo linku .Horší než sloh žáka třetí třídy, takové nezáživné jako když ředitel diktuje sekretářce zápis ze schůze. Omlouvám se , ne je to fakticky hrozné.
A pak je tu ta divná ošklivá obálka. Sice mi připomínala knihy od Monyové, ale ta uměla psát a její jméno prodalo.

12.09.2023

Hezké vstávání Hezké vstávání Diana Peterfreund

Příjemná a živelná oddechovka, sice plná klišé , ale je to romantika, láska a humor , čtenář si odpočine a Becky si získá sympatie i přes svoji ztřeštenost, rozpačitost ale je velmi ambiciozní a sebevědomá a něco dokáže.

10.09.2023 4 z 5

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Tato knížka se čte s úsměvem. Je tolik míst, kde se najednou objevila stopa Cimrmana , že začínám mít dojem , že nechal stopu i u nás. Ano, Jára Cimrman ve svých toulkách po Chřibech určitě se zastavil i v Medlovicích. Pak zašel do lesa na houby a taky houby našel. No fantazii se přece meze nekladou a i malou obec můžeme zviditelnit.

08.09.2023 5 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Bála jsem se tuto knihu s nádherným obalem otevřít a začít číst, protože jsem se bála , že bude plná smutku matky nad umírajícím dítětem. Ale o tom tato kniha není , četla jsem v klidu a dočkala příběhu o přátelství , o pomoci v nouzi , o touhách a také jak může sexuální obtěžování zničit někomu život a jak je důležité věnovat se dětem a zahnat smutek a žít dál. Je to smutný psychologický příběh , konec není srdcervoucí, je takový přirozený a je tu i určitá naděje.
Ale nesklonovat jméno Alice, když ostatní sklonují je hrozné.
Knihu mám z bazaru knih a tak jsem ukončila čtenářskou výzvu 2023.

08.09.2023 4 z 5

Sliz Sliz David Walliams

Tak původně jsem si ji chtěla jen prohlídnout, ale ty ilustrace a vtipné jména dospělých mě vtáhly do čtení a já se bavila a smála. Kamarád Sliz se mění v cokoliv a vždycky zvítězí nad zlýma dospělákama a potrestá je. Geniální.

06.09.2023 5 z 5

Fánek a Vendulka Fánek a Vendulka Hana Doskočilová

Nádherná knižka pro děti, velké písmenka a kouzelné ilustrace. Dětem i dospělým v této knize jejich život a místo k bydlení i trochu závidím , musí být krásný život v Kaprotůních.

06.09.2023 5 z 5

Řekni ano životu a lásce Řekni ano životu a lásce Katrin Korff

Nudné a nezáživné. Johanna po smrti otce se musí vypořádat s vdovou macechou , zděděným vinařstvím , o kterém nic neví , zlomenou nohou , láskami , výhrou, no je toho hodně. Nakonec najde pravou lásku, jak jinak.

03.09.2023 2 z 5

Obyčejný Casanova? Obyčejný Casanova? Renate Tintelnot

Příběh ze současnosti . Nina pracuje v rozhlase, má svůj pořad a její kamarádka si jí postěžuje, že ji podvádí její bohatý snoubenec. No a Nina se s ním seznámí a on se do ní zamiluje.

31.08.2023 2 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Sarkastickou Nell si oblíbíte pro její humor. Je nešikovná, praštěná , vlastně nic neumí , ale její keř je středem zájmu a sexy sympaták po ní zatouží . Co víc si přát ? Každá po tom touží. Jako zakončení serie dostačující.

29.08.2023 3 z 5

Rozhodnutí doktora Mertense Rozhodnutí doktora Mertense Britta Winckler

Dobrácký lékař odjede na venkov, kde je neužívaná klinika ale nemá pacienty, tak jezdí a seznamuje se a na jedné farmě narazí na sympatickou Andreu , která je náhodou sestřička a náhodou je to ta samá, které v letadle zachránil život.
Německy studené a konec nekonečně natahovaný.

29.08.2023 3 z 5

Maurský šperk Maurský šperk Daniel Vrtbovský

Chudá šlechtična Lucie se dostane do fraucimoru v císařském paláci v Praze , do cesty za láskou je zapletena i vražda, nájemný vrah, pokus o únos a intriky.

28.08.2023 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Krásný až bolestný příběh krátké, ale hluboké lásky. Příběh tak trochu odstčené ženy, která toužila něco prožít , ale nedokázala za tím jít. Kniha i film mě až do ted míjely, tak jsem to obojí zvládla ted za dva dny. Autor se tak důkladně věnuje podrobnému popisu, že si budu dlouho pamatovat oblečení , můří křídla a sklon světla. Dokonalá romantika se smutným koncem.

26.08.2023 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Kde jsou , kde žijí ti báječní přátelští lidé, kde jsou ta místa s nádhernými výhledy a plážemi ?
Rosa není žádná kladná hrdinka. Mluví hrubě, pije a to dost a často a sex je pro ni jen příjemný pohyb. Sotva vystoupí na úplně novém místě , kde zdědila obchod , hned má přátele, ubytování a skoro bezproblémově fungující starý obchod. Přesto mě byla sympatická a kniha se četla dobře, fandila jsem hrdinům a u knihy si krásně odpočinula. Obálka nádherná , i když čaj a sušenky, ani živé květy Rosa prodávat nebude.

25.08.2023 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

To je tak nádherná , pozitivní a lidská kniha, že v ní chci žít. Prostě jsem toho horkého srpnového dne lehla a četla a snila. Nevěřila jsem, že tuto knihu napsal muž. Je to křehký příběh plný naděje a člověčiny , plný snů a poetiky , přátelské pomoci a solidarity, bez zbytečných vulgarit a dvojsmyslů , nikam se nespěchá , nevraždí , jen hledá .

22.08.2023 5 z 5