MayaBu MayaBu komentáře u knih

Dopis Alexandrovi Dopis Alexandrovi Renata Laxová

Knihy popisující události a životy, které se skutečně staly, mají vždycky určitou "přidanou hodnotu". V tomto ohledu je třeba Dopis Alexandrovi ocenit, protože život paní Laxové nebyl jednoduchý. Bylo v něm plno dramatických chvil, nejen záchrana Nicholasem Wintonem v období před/na počátku druhé sv. války.
Problém je, že se kniha čte dosti špatně, obsahuje mnoho zbytečných popisů. Jsem tedy ráda, že jsem ji přečetla, ale znovu už ji číst nebudu.

14.09.2018 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Krásná, upřímná a přitom poetická kniha. Vychutnávala jsem si ji do poslední stránky, do posledního písmenka. Myslím, že nad ní budu ještě dlouho přemýšlet, jen mi přišlo, že autorka závažná temata, kterými se zabývala, trochu překombinovala.

02.01.2017 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Musím říct, že jsem s touhle knihou trochu bojovala, protože ať už se mi téma líbilo sebevíc, nějak jsem se nemohla začíst. Druhá polovina se mi líbila o hodně víc než ta první, ve které jsem Sofii chtěla prostě vzít a vyhodit z knížky ven, obdivovala jsem Agáty trpělivost. Konec se ovšem moc povedl a já si jdu do knihovny pro další díl.

27.11.2016 2 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Toto byla pro mě jedna z prvních knih, kde jsem doopravdy ocenila, že je vyprávěna ze dvou různých pohledů (Ethan a Isabela). Navíc cestování časem přes Citadelu mi přijde daleko dobrodružnější než s chronografem

25.07.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Takže moje první kniha od pana Greena! Znám hodně lidí, kteří na jeho knihy nedají dopustit, ale já asi kouzlo tohoto autora ještě nenašla. Už podle anotace mi přišel příběh o Quentinovi a Margo zajímavý a první tři čtvrtiny knihy se mi líbily. Děj ubíhal, nechyběl vtip. Posledních cca dvacet stran mi ale přišlo nudných a celkově ten konec...no já nevím. Film se mi líbil asi stejně jako knížka, možná i víc.

15.05.2016 3 z 5

Tajný finty oblíbených holek Tajný finty oblíbených holek Amy Ignatow

Dostala jsem ji jako dárek a pustila jsem se do čtení poměrně s chutí, ale zklamání na sebe nenechalo dlouho čekat. Dva tatínky jsem pochopila až o několik let později a ještě pět stránek před koncem jsem čekala na nějakou tu dějovou linii. Plusem zůstaly snad jen ilustace a to, že jsem se potom pokusila naučit plést. Pro mě velké zklamání.

04.02.2016 2 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Vedle Pýchy a předsudku nebo Mansfidského panství to byla trochu změna. Asi to bylo rozvážností a věkem hlavní hrdinky, že na mě tahle kniha působila víc "uhlazeně".

05.01.2016 5 z 5