Matne Matne komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Komentář obsahuje spoiler: Kniha je mnohem lepší než Dvojitý kříž a Popravčí, příběh mi připadá mnohem víc logický a uvěřitelný. Opět velmi napínavé. Navíc zde Garcia konečně nedostane na konci přes hubu a také snad poprvé sám na něco při pátrání přijde a na konci zachrání všem život. Všiml jsem si že všichni Carterovi vrazi mají jedno společné, nejsou to tupí psychopati, ale většinou za jejich jednáním stojí nějaký hrozný zážitek z dětství, svým způsobem byli dřív také obětí něčeho strašného. A bez těch jejich zločinů by je člověk i litoval.

29.04.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Komentář obsahuje SPOILERY! Je to moje druhá kniha od Chrise Cartera, co jsem četl. A musím se shodovat s mnoha komentáři, kniha se parádně čte, má spád, je velmi napínavá, a způsoby vražd jsou originální a kruté a padouch velmi inteligentní. Navíc skoro každá kapitola končí cliffhangerem, takže člověk musí číst pořád dál. Jenže, přes to všechno, skoro 300 stran čtu knihu, kde je pachatel tak chytrý, že detektivové nemají žádnou stopu, resp. mají jen ty stopy, co pachatel chce aby měli. A pořád si říkám, která z těch postav co se v knize mihly bude vrah. Měl jsem pár tipů. Nakonec se vše vysvětlí náhodou, kdy si Robert Hunter vzpomene na nějakou událost, o které jsme jako čtenáři neměli ani páru, a vše je vysvětleno. Prostě Deus ex machina. A nemyslím si, že je to pro detektivku úplně dobře. Přesto dám 4 hvězdy, protože jsem se na čtení vždy velmi těšil.

02.04.2017 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Já vám nevím. Zaujalo mě zdejší hodnocení 92%, od knihy jsem asi potom čekal hodně. Pasáže z vězení, ty jsou velmi čtivé a zajímavé. Nikdy bych netušil jak drsné je mučení ve svěrací kazajce, zde jsou pocity popsány velmi sugestivně. Ale ty příběhy, jedna velká rozvleklá nuda o ničem. Já tu knihu zatím nedočetl. Třeba se k ní vrátím.

03.03.2017 2 z 5

Mezi brášky - Bráška Lajdáček Mezi brášky - Bráška Lajdáček Josef Filgas

Tuto knížku jsem měl jako dítě moc rád. Oříšek, Koblížek, Lajdáček ... líbil se mi originální příběh, a celkově mě ty postavičky přirostly k srdci, že si na ně ještě po tolika letech občas vzpomenu. Nejkrásnější knížka mého dětství.

26.01.2017 4 z 5

Tak tuto knihu jsem si přečet na základní škole dobrovolně, stačil mi krátký úryvek v učebnici. Knihu jsme četl již několikrát. Pocity a prožitky vojáka z Velké války, které se nám snaží autor podat v Ich formě, jeho naivitu a postupné setkávání s drsnou realitou zákopů. Tato kniha dává pochopit počátečnímu nadšení, ale také proč se vojáci tak rádi vraceli zpátky na frontu, kdy se doma už cítili už jen tam. Silným zážitkem pro mě bylo, kdy byl hlavní hrdina společně se zraněným Francouzským vojákem v "trychtýři", kdy uvažuje o tom, zda se podívá na jeho doklady, kdopak to asi je a úvaha nad smyslem toho všeho proč se to tak děje. Doporučuji každému.

02.03.2016 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Toto je asi nejkrutější kniha, kterou jsem kdy četl. Zároveň je kniha velmi čtivá a vtáhne do děje. Někdy jsem cítil i strach otočit stránku dál, z obavy co se bude dít. Úchvatný popis pocitů jednotlivých postav, hlavního hrdiny, vězně č. 509, zejména odpočítávání blížící se smrti po minutách, pocit zmaru ale také naděje, která se nesmí vyslovit nahlas, dále pak sebe sama ospravedlňující myšlenky velitele tábora Neubauera. Nejhorší část a zároveň to nejhorší co jsem kdy četl byla kapitola věnující se bunkru a Breurevu mučení vězňů. To mi v den, kdy jsem si tuto kapitolu přečetl, hodně ztížilo usínání. Kniha asi není pro každého, zejména ne pro slabší povahy.

02.03.2016 5 z 5