mart.in mart.in komentáře u knih

Praha temná a tajemná Praha temná a tajemná Michael Borovička

Krásně zpracovaná kniha, která mě ale obsahem spíše zklamala. Dle názvu a anotace jsem čekal něco jiného, než místy až nezáživné vyjmenovávání roků a událostí připomínající nudné učebnice dějepisu. Doufal jsem, že mě kniha přiměje některá místa navštívit a třeba si o jejich pohnuté minulosti zjišťovat více - nic takového se ale nestalo. O pojetí knihy jsem měl jinou představu, většina kapitol tak pro mě byla spíše nudná než zajímavá. Ilustrace jsou ale velmi povedené.

04.02.2018 3 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Prvním dílem nasadil Sanderson laťku tak vysoko, že už jen přiblížení se k ní znamená naprosto skvělou knihu. Pokračování jsem si opět náramně užil, ale takové nadšení jako při čtení Cesty králů už se přeci jen nedostavilo. Intermezza se mi tentokrát zdála občas zbytečně dlouhá, a na můj vkus až moc prostoru zabralo vyprávění o Šalán, to Kaladina mohlo být klidně víc:o). Ale stále jde o výborné pokračování série, která by mohla klidně vycházet ještě rychleji. U Keleka! Co teď ale budu číst, aby mi to nepřišlo nezábavné, nepromyšlené, nezajímavé?!?

11.01.2018 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Skvělá kniha, úžasný zážitek. Nikdy jsem nepřečetl tak tlustou knihu tak rychle - to mluví za vše. Neskutečně čtivé, napínavé, vtipné, promyšlené... sáhl jsem po fantasy asi po deseti letech, a jsem moc rád, že to bylo zrovna tohle.

06.01.2018 5 z 5

Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku Sean Howe

Zajímavá kniha, kterou si užijí hlavně ti, co o historii Marvelu nebo komiksů obecně něco vědí. Začátek knihy je totiž plný spousty jmen tvůrců a nejrůznějších komiksových řad a není úplně snadné se v tom všem neztratit. Nenechte se ale odradit, časem se začnete orientovat a dozvíte se hodně o tom, jak jednotliví tvůrci pracovali a jaké mezi sebou měli vztahy, jak a proč vznikaly některé tituly a řady, jak Marvel bojoval s konkurencí, jak se snažil dostat své postavy na televizní obrazovky a především na filmové plátno, a jakou roli v tom všem hrál Stan Lee. Přestože je kniha někdy možná až zbytečně detailní, čte se dobře a můžu ji doporučit.

07.05.2017 4 z 5