MARSgirl MARSgirl komentáře u knih

Jsem jejich bůh Jsem jejich bůh Josef Pánek

Nepříjemné čtení. Málem jsem to vzdala, což nemám ve zvyku. Oceňuji popisy a naprosto nový úhel vyprávění, ale celková zacyklenost, i když na místě, je ke čtení až bolestivě nepříjemná a často i nezáživná.

16.01.2023 3 z 5

Pokojská Pokojská Markus Orths

Nebýt těch "nutných" sexuálních scén, tak snad knihu považuju za extrémně dobře vylíčeně pocitovou a originální.

16.08.2016 4 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Zbytečná námaha a čas při čtení. Tohle je už opravdu moc.

23.10.2014 2 z 5

Lodní vraky Lodní vraky Richard Platt

Málo informací, ale s hodně zajímavými ilustracemi. K výpravnému čtení ve vaně ideál!

30.06.2014 5 z 5

Xenofobův národnostní průvodce: Angličané Xenofobův národnostní průvodce: Angličané Antony Miall

Opět výstižně a krátce shrnuto :)

29.03.2013 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Stejně jako Brumbálovi jsou mi čteny bajky před spaním.

01.03.2013 4 z 5

Ilustrovaná encyklopedie odívání : od tógy po krinolínu Ilustrovaná encyklopedie odívání : od tógy po krinolínu kolektiv autorů

Obrázků hodně a hezkých, ale informace málem nikde.

05.01.2013 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár je a byl vždy mým nejoblíbenějším filmovým dílem HP, takže jsem se velmi těšila, až se k němu dostanu i knižně. Kniha mě ale celkem zklamala-chvílemi probíhaly celkem nezáživné dialogy a popis úkolů nebyl poprvé lépe vystižen v knize, než ve filmu. Mám vždy u knih HP ráda, že se mohu dívat na film a vědět o hodně víc o okolnostech dějů zrovna probíhajících nebo budoucích. Tentokrát mi ale kniha moc nenabídla, ale přeci je to Harry Potter a nedá se mluvit o úpadku tohoto dílu.

26.11.2012 4 z 5

Už od vydání knihy jsem se těšila na přečtení-dokonce jsem si knihu chtěla pořídit s nadějí toho, že i když se jedná o katalogový "bestseller", existuje nějaká naděje, že mě zaujme. Teď po přečtení jsem ale ráda, že jsem tak neučinila, jelikož kniha obsahuje to, co jsem očekávala pouze asi na prvních 20-ti stranách a poté postupně upadá do nezajímavých zápletek, snahám o hororové prvky (nepovedené) a dialogů a nakonec končí naprostým nedostatkem logiky v počínání postav. 2 hvězdičky za fotografie a začátek knihy je myslím docela fér.

26.11.2012 2 z 5