Marky222 Marky222 komentáře u knih

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

V jedný linii je padlý anděl Adam, který vystihuje zatracený svět padlých andělů, jejich drsnou náturu a boj o přežití. V druhý linii je archanděl Kassiel, díky kterýmu se odtajňují dobře promyšlený andělský záležitosti a jak to všechno funguje. Děj působí, jako by to všechno mohlo být skutečný a tím je četba reálnější. Navíc jsou tam mnohý fakta "pravdivý" (Kassiel "vážně" vládne Sedmému nebi, kde dlí ještě nenarozený lidský duše, titánská válka na nebesích atd). Takže to není žádná přemrštěná fantasy, ale hezký příběh s temnými a tajemnými zákoutími, který vyvažují romanci.
Moc se mi líbilo, jak byl vystižený Kassiel coby Elainin strážný anděl a vysoce postavený archanděl. Jestli mám vážně strážnýho anděla, tak chci, aby byl jako on :D
Adam mě totálně nadchl! Zbožňuju provokatéry s charismem.
Zezačátku je to sice takový utahaný, ale zpětně si člověk uvědomí, že to tam muselo být, protože jsou v tom skrytý náznaky, který se odhalí později. A na ty stále utajený se fakt těším.

03.11.2017 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

E-knihu Sedmé nebe jsem momentálně zhltla už podruhé a moooc se těším na připravovanou tištěnou reedici. Jsem zvědavá, jaké tam budou změny a vylepšení oproti e-book. Jen se nikde nepíše o přibližném vydání druhého dílu... tuto (pro mě chtěnou a nutně potřebnou) informaci jsem nenašla ani na stránkách nakladatelství.
Jinak mockrát děkuji za úžasnou atmosféru světa padlých andělů a za skvělé charakteristiky s "miláčkem" Adamem v čele :D Už aby byla dvojka!!! :D

10.04.2018 5 z 5

Tohle je mé Berkeley Tohle je mé Berkeley Adriana Michálková

Já už jsem taky věrná čtenářka této mladé autorky. Její knihy mají takové milé nostalgické kouzlo a zároveň nutkavou drásavost. Nemusí se to líbit všem, ale moje krevní skupina to rozhodně je.
Kniha není žádná jízda na horské dráze, ale pohled do života ztracených existencí, kteří nebojují jen s nepříznivým osudem, ale i se svými vnitřními démony. Takže je to i dost psychologické. Ačkoliv se Ty může jevit jako nevděčný drzý delikvent, ukáže se, co za tím jeho chováním stojí a pak je vám ho tak líto, že byste se nejradši do knihy vcucli a objali ho. Hodně, hodně jsem s ním sympatizovala. I s Meg, na které se ty hrůzy podepsaly, i přesto že se tomu Tyler snažil zabránit.
Tvrdá realita je vyvážená dobře umístěným humorem a zábavnými chvílemi, kdy jsem se fakt nasmála.
A co mě úplně nadchlo - ta atmosféra hrdého Berkeley a uvedení punk rockových legend, které právě povětšinou z Bay Area pocházejí. Také tu byla zmíněna spousta míst spojených s Green Day i oni samotní, což bylo pro mě taky plus.
Líbilo se mi i to, že nikdo neskončil s tím, jak by se dalo očekávat. Ale u jedné dvojice v to pořád doufám a snad se toho dočkám ve druhém díle.

19.11.2017 4 z 5

TEnto styl humoru asi není pro každýho, ale já jsem se dost nasmála. Je to taková parádní antikoncepce.

26.10.2017 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Teď jsem objevila postandělské téma a tuto knihu jsem si půjčila díky moc zajímavé obálce. Nebylo to špatný, naopak se mi líbil nápad s tou internátní školou, starým kostelem a hřbitovem. Mělo to takový temný nádech. Jsem spíš na ty záporáky, takže jako mnozí další, jak tady vidím, jsem fandila Camovi a i drňačka Molly se mi docela líbila. Dávám tři hvězdičky z toho důvodu, že mě moc neoslovila Luce, která mi spíš drásala nervy, ale třeba se to s dalšími díly změní :-) Těším se, až se začtu do pokračování.

31.10.2017 3 z 5