Máří91 Máří91 komentáře u knih

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Tahle fantasy bichle mi opravdu sedla! Asi od třetiny jsem se už začetla tak, že se mi nechtělo knížku odkládat. Krásně vytvořený a popsaný svět, kouzla a draci, intriky a hodně zvratů - byla to jízda až do konce. Chtěla bych vědět víc o tom, co se dělo pak. Jen pro příště si místo e-knihy raději pořídím klasickou, abych se snadno a rychle dostala k mapě a postavám + si užila tu krásnou obálku. :)

02.06.2023 4 z 5

Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti Shaun Walker

Z příběhů a událostí v knize by se dalo vyždímat hodně emocí, hrát na city a naštěstí se tak nestalo. Vše je odvyprávěné se snahou nezůstat u černobílého vidění světa, ale ukázat problém z více úhlů. Za mě skvěle napsaná kniha, kterou budu doporučovat dál.

09.04.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemný, vtipný a na konec mějte po ruce kapesníky.

30.03.2023 5 z 5

Malý kamarád Malý kamarád Donna Tartt

Po dočtení Tajné historie jsem se nemohla dočkat, až se pustím do další Donny Tartt. Ráda si přečtu delší knížky, ale zrovna tahle neodsýpala a popravdě jsem se k dočtení musela trochu nutit. Už jsem ani nedoufala, že se ke konci stane něco zásadního. Naštěstí závěr byl povedený a přestože si Malého kamaráda znovu asi nepřečtu, líbil se mi pocit, jako bych před sebou viděla americké maloměsto, pochopila jeho atmosféru,poznala jeho obyvatele a problémy. Doporučila bych knihu v případě, že máte náladu na pomalejší čtení. ;)

25.03.2023 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Příběh o tajemném cirkusu beru jako příjemné čtení, ale nechytil mě tak, abych ho nedokázala odložit. Skvělý popis lokací, samotné zpracování knihy (obálka, prosvítající hvězdy v oddělovačích...), ocenila bych víc informací o tajemné výzvě, romantická zápletka nic moc.

28.02.2023 3 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Od posledních knížek ze série mívám vysoká očekávání a tohle teda nezklamalo, i když bych Benjimu moc přála jiný konec příběhu.

05.08.2023 5 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Na divnější zápletku jsem asi nikdy nenarazila, ale strašidelná atmosféra naštěstí zafungovala a tak to dejme tomu jako čtení během podzimu projde.

14.09.2023 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Mám ráda severské krimi a tak nějak jsem od islandské čekala podobnou mrazivou atmosféru a napětí. Bohužel za sebe musím dát jen 2*. Knížku jsem dočetla, ale ke konci jsem už hodně přeskakovala. Zklamalo mě třeba to, že nápad s tajemným vysíláním byl dobrý, ale jeho využití v příběhu slabé. Postava detektiva jako by nepatřila mezi ty hlavní. Možná pokud se objevuje i v dalších knihách, dozví se o něm čtenář víc, ale já to tentokrát vzdávám a vracím se ke čtení Keplera.

15.04.2023 1 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Fantasy oddechová jednohubka, neohromí ani neurazí. Z postav byl nejzábavnější antikrist Lucy. Romantická linka byla jen okrajová, konec hodně uspěchaný

10.04.2023 2 z 5