marcela111 marcela111 komentáře u knih

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Naprostá bomba. Mám ovšem to starší vydání. Nejvíc miluji Podzemní dráhu Möbius a Domeček jako klícka - naprosto úžasné nápady. Musím se přiznat, že občas zlobím neznalé Möbiovou páskou a pamatuji si, co je teserakt. Paštika z husích jater je také kouzelná, Ťuíla bych i ráda potkala a kam se na Venkovského doktora hrabou všichni ti úžasní doktoři z ordinací a pohotovostí. Asi nejvíc si ale knihy cením za to, že mne donutila přemýšlet a smířit se s fyzikou, kterou jsem do té doby upřímně nenáviděla a považovala za nudnou.
Děkuji pane Asimove.

12.07.2012 5 z 5

Ave, čarodějka na zabití Ave, čarodějka na zabití Lenka Vyoralová

Já už taky 15 let čekám na pokračování nebo další příběh od autorky. Ave jsem přečetla jedním dechem, spousta zajímavých nápadů a dějových linií, které by stály za rozvinutí. Jediné, co mi na knížce vadilo bylo, že skončila najednou a vprostřed děje. Prý se má skončit v nejlepším, ale v tomto případě nesouhlasím.

17.08.2012 4 z 5

Soudce a jeho kat / Podezření / Slib Soudce a jeho kat / Podezření / Slib Friedrich Dürrenmatt

Je to opravdu síla, chvílemi běhá mráz po zádech, je to obrovská oslava lidského odhodlání. Detektivní zápletka mi připadá víceméně okrajová, hlavní je filosofický náboj - spravedlnost a pomsta nebo spíš odplata... a ironie osudu. Přeji krásné počtení.

10.05.2013

Erik Erik Terry Pratchett

Taky se vám tak líbily schody do pekla? Nu, není nad dobře využité přísloví. Myslel jsem to dobře, tohle jsem fakt nechtěl... neměly by takhle vypadat např. schody do sněmovny..... :-)

10.05.2013 4 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Byla to vůbec první kniha "továrníka na hrůzné detektivky" (řečeno s panem Jirotkou), kterou jsem četla někdy v ranné pubertě a dodnes se k ní občas vracím. Je to výtečně napsaná napínavá oddechovka a můžu ji než doporučit.

10.05.2013 4 z 5