marca_m marca_m komentáře u knih

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Po lákavém a čtivém začátku knihu sráží její druhá část. Zaskočilo mě, že do děje zničeho nic vstoupily e-maily dalších postav, které mě poměrně mátly a narušily plynulost konverzace dvou hlavních postav.

15.03.2018 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Prokousávat se klasikou je většinou trochu oříšek, v případě této knihy mě při čtení hodně pomohlo, že jsem si vybavovala jednotlivé postavy z legendárního filmu. Oproti filmu v knize více vynikla hrůzostrašná povaha Velké sestry.

22.08.2017 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ačkoliv jsem velká fanynka Jo Nesba, bohužel na mě asi funguje jen Harry Hole. Stejně jako Krev na sněhu i Půlnoční slunce mě absolutně nevtáhlo do děje, nepřišlo mi vůbec zajímavé a napínavé.

12.01.2016 3 z 5

Ve jménu vlasti Ve jménu vlasti Andrew Kaplan

Kniha Homeland je v podobné duchu jako stejnojmenný seriál, tedy svěží, napínavá, nepředvídatelná. Nicméně nejsem si jistá, zda by mě zaujala, kdybych již neznala právě tento skvělý seriál. Prostředí tajných služeb a terorismu na Blízkém Východě může být pro laika celkem složité pro orientaci v ději.

29.11.2015 4 z 5

Pravda a láska Pravda a láska Claire Legendre

Této knize dává na zajímavosti snad jen to, že se jedná o příběh cizinky žijící v Praze, tak jste zvědavi, jak bude z tohoto pohledu prezentováno vám známé prostředí.

16.08.2015 2 z 5

Případ Neruda Případ Neruda Roberto Ampuero

Z Případu Neruda jsem cítila hodně podobnou atmosféru jako z těch mála ostatních latinskoamerických knih, které jsem četla. Kniha není ani tak o nějakém jasném příběhu či zápletce, ale spíš o atmosféře, pocitech, poetice, vášni. Vzhledem ke kombinaci celkem značeného rozsahu knihy a absenci dějové linky, jsem si tak její čtení bohužel příliš neužila.

03.07.2015 3 z 5

Kdokoli může dělat cokoli Kdokoli může dělat cokoli Betty MacDonald

Stejně jako ostatní knihy Betty MacDonaldové je i tato hodně milá a sebeironická. I dneska se zasmějete spoustě bizardních situací (nejen) z kancelářského světa.

11.05.2015 4 z 5

Sestry sudičky Sestry sudičky Eleanor Brown

Příjemné, oddechové, čtivé. Námětem jsou současné "ženské" problémy podané z perspektivy příběhů tří sester, každou z nich sledujeme, jak se snaží najít své štěstí a správné místo. Shaeksperovské citáty jsou velmi příjemným zpestřením, které si zaslouží hvězdu navíc.

14.04.2015 4 z 5

O lidech a psech O lidech a psech * antologie

Opravdu nemám pocit, že by hlavní rolí příběhů byl vztah člověka a psa, jak avizuje popis knihy. Motiv psa byl v mnoha povídkách našroubován naopak naprosto nepřirozeně, jako když píšete ve škole slohovku a za každou cenu tam potřebujete dostat zadané téma.

30.03.2015 3 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Ve srovnání s ostatními knihami od Hájíčka se jedná trochu o zklamání. Fotbalové deníky ukazují problematické mezilidské vztahy, ale mám pocit, že tak trochu povrchně, nebudí chuť se s postavami sblížit nebo jim porozumět. Nějak mi chybělo "něco", co bych si z knihy měla odnést.

28.02.2015 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Podobné dojmy jako z prvního dílu Netopýr - tedy značné zklamání z jinak fenomenální série detektivek. Harry Hole mě zkrátka nejvíc baví, když je v Oslu :)

19.01.2015 3 z 5