Majký_ Majký_ komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Krásně čtivá kniha, oceňuji propojení s předchozí knihou (jak formou, tak milým setkáním se známými postavami). Pro mě osobně ale ne za plný počet hvězdiček - až překvapivě mi vadilo náhlé přejmenování postavy profesora a občas slovník nekorespondující s věkem postav (i když v porovnání s Lososem v kaluži se ta "nevěrohodná" slova objevovala mnohem méně).

27.09.2019 3 z 5

Plodnost Plodnost Helena Máslová

Uf, tuhle knihu je velmi těžké hodnotit. Zajímavé poznatky a fakta se střídají jak na běžícím pásu s mýty a zavádějícími informacemi, za které by autorka zasloužila nominaci na Bludný balvan... Uvádění zdrojů lajdácké, možná záměrně vynechávané? Za velké množství tiskových chyb a překlepů by zase měl dostat za vyučenou editor. Suma sumárum - zklamání a častá touha knihu odložit a nedočíst.

08.09.2022 2 z 5

Smutná holka hledá kluka Smutná holka hledá kluka Melita Denková

Kvůli splnění čtenářské výzvy (název knihy na 21 písmen) jsem sáhla po knížce, kterou jsem dostala darem, když mi bylo zhruba 12. Matně jsem si pamatovala, že mi tehdy přišel její název hrozně trapný, ale četla se dobře a bavila mě. Teď po letech to bylo zpočátku utrpení, ale musím uznat, že na styl deníkových zápisků si člověk rychle zvykne, příběh odsýpá, je zábavný a hlavní postava celkem sympatická. Těžko soudit, jak by se ale dneska četla dospívajícím, když hodně podléhá popkultuře doby - dneska už například nikdo nepíše přes redakci časáku zamilovaný dopis Vojtu Kotkovi :D

12.11.2021 2 z 5

/AUDIOKNIHA/
Načtení panem Procházkou dělá knihu stravitelnější a poutavější (samozřejmě hlas pana Čtvrtlíka by byl absolutně bezkonkurenční, budiž mu země lehká...), ale zcela zakrýt nedostatky nedokáže ani on. Nevadí mi, když vyprávění neplyne chronologicky, ale tady je to skákání extrémní a nepřehledné. Pravděpodobně to byl záměr, sepsat tok myšlenek tak, jak přicházel a příliš jej neusměrňovat, ale mně osobně to nesedlo. Poslechu nelituji, ale vracet se ke knize nebudu. Malé varování pro citlivé posluchače - špatná výslovnost anglických názvů občas tahá za uši (např. ,,ba-ge-ly").

25.10.2023 3 z 5

Tvorbu autorky sleduji už delší dobu, zúčastnila jsem se i jedné z besed (a nehodlám zůstat u jedné), tušila jsem tedy, co od knihy čekat. Za mě spokojenost a budu doufat v pokračování zaměřené na další autory. Velká škoda toho množství chyb.

09.10.2022 4 z 5