majazws Online majazws komentáře u knih

Klan Klan Adrienne Young

Myslím, že za dlouhou dobu to bylo jedno z nejlepších čtení. Knihu jsem zhltla. Líbí se mi, že je uzavřená a má svůj nevtíravý přesto předvídatelný konec. Hrdinka nebrečí ani málo ani přespříliš. Kdyby nebrečela, byla by to nuda, bez jejího vlastního vnitřního konflikfu. Kniha byla nabitá dějem, i v celku povedenými bitevními scénami. A vše odsýpalo. Spíše než román bych Kmen považovala za delší povídku. Která nejde do větší hlobky. A snad právě proto si ji i více cením. K dobrému čtení přispívaly i krátké kapitoly a úprava, čímž mě utvrzovali v názoru, že titul počítá s mladším čtenářem.

02.02.2020 5 z 5

Písek ve větru Písek ve větru Alexandra Pavelková

Rychle odsypající, celistvý příběh. Svět písku a magie, který poznáváme na pozadí vykreslených charakterů postav, zákonitostí a magie, mě bavil.
Příjemná jednohubka. Rozhodně mě Autorka upoutala. Žádné zbytečnosti navíc a žádné zabředání.

24.10.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Příběh sám o sobě není špatný, jen mě vytáčelo několik drobností. Nezazlívám YA, že její hrdinky dospívají až na konci knihy, avšak u Selah jsem se nemohla dočkat až "začneme růst". Možná i proto, že jsem uprostřed knihy začínala ztrácet naději, byla pozorovatelka schopná vytáhnout konec trochu výš a překvapit mě. Dobré odpočinkové čtení.

14.02.2020 2 z 5