MájaCin MájaCin komentáře u knih

Dárce Dárce Lois Lowry

Jonas je spravedlivý, chytrý a zodpovědný, proto se také rada starších rozhodne ho udělat dalším strážcem paměti. I když mu přijde zpráva o tom, že nemusí dodržovat pravidla společenstva, přesto zůstane poctivý a čestný. Jonas byl vždy vychovaný a poslušný a proto mu přijde skoro neuvěřitelné porušit pravidla. Ale nakonec si řekne, že pokud chce zachránit společenství, tak je porušit musí. Udělá to ze správného důvodu.

10.01.2019

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha Poslední aristokratka je první díl ze čtyř knih o osmnáctileté, české aristokratce Marii Kostkové a jejich rodičích Vivien Kostkové a Františku Kostka. Tato hraběcí rodina se po navrácení českého zámku Kostka do něj z Ameriky přestěhuje. Ani chátrající zámek, ani jejich finanční situace nejsou v dobrém stavu, a to kvůli utrácivým předkům a kvůli třem líným zaměstnancům, kteří požadují vysokou výplatu . Aby si tedy rodina udržela střechu nad hlavou, musí celý den provázet návštěvníky po zámku.

Jako hodně zajímavá postava mi připadal jeden ze zaměstnanců na zámku.
Pan Krása je zahradník, který by sice chtěl být hudebník (moc hezky hraje na piano), ale jeho rodiče ho donutili stát se zahradníkem. Po celé čtyři díly není nazván jinak než Pan Spock, a to proto, že Marii Kostkové - vypravěčce knihy, připomíná pana Spocka že StarTrecku. Pan Spock je hypochondr, dokonce si naplánoval smrt a v ten osudný den si lehnul do rakve.

Tato kniha se mi velmi líbila, je moc vtipná a často jsem se u ní smála nahlas.
Postavy z knihy jsou realisticky napsané a většinu z nich jsem si oblíbila. Kniha je psaná formou deníku a jde moc hezky číst. I když je trochu sprostá nevadí to, protože to vyvolává reálnější dojem.

30.09.2019

Válka proti superkrávám Válka proti superkrávám A. Audhild Solberg

Anne Bea je vtipná, laskavá a milá albínka s velmi špatným zrakem. Kvůli její odlišnosti ji spolužačky šikanují. Díky nehezkým a nepravdivým názorům, které dennodenně slýchá ve škole, se často cítí jako zrůda.
Protože se Anne Bea jen tak nevzdává rozhodne se, že se pokusí vyhrát soutěž talentů svým dokonalým zpěvem.
Chvílemi se cítí velmi dobře, protože ví, že když vyhraje tak by se mohlo změnit její postavení ve třídě. Bohužel jsou i chvíle, kdy si moc nevěří. Když Anne Bea vidí jak je úspěšná v soutěži, cítí pýchu, radost a štěstí a také má vyšší sebevědomí.

07.03.2019