Válka proti superkrávám

Být jiný není žádná sranda. Anne Bea o tom ví svoje. Seznamte se s Anne Beou — je jí dvanáct, umí skvěle počítat, má vynikající smysl pro humor. A zároveň je ze všech sedmáků skoro nejmíň oblíbená. Albínka s bílými vlasy, bledou pletí a špatným zrakem zkrátka nezapadá. Nejenže v jednom kuse naráží do lavic, na chodbě musí snášet pohrdavé pohledy svých spolužáků a je na světelné roky vzdálená šanci, že si jí Magnus někdy všimne. Navíc — dva týdny před nejdůležitější podzimní událostí na škole si ji vezmou na mušku nejnamyšlenější holky ze třídy. Kdyby neměla kamaráda Nilse, život by byl absolutně nesnesitelný. Anne Beu i Nilse si prostě zamilujete. Superkrávy Theu, Ronju a Širin začnete svorně nesnášet. Budete se smát a brečet zároveň. Zaručeně. A rozhodně, rozhodně budete fandit Magnusově kapele Fak Jastin i tajemným Dark Horse. Souboj talentů začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279636/valka-proti-superkravam-cE3-279636.jpg 4.268

Superkrávy 1.

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno, Host

Kampen mot superbitchene, 2014

Kniha Válka proti superkrávám

Elina_Berg

Tahle knížka si mě dostala hned, jak jsem si přečetla její název.
Prostě to nešlo si ji nepřečíst.
Sice je to vcelku normální a neoriginální příběh, který se odehrává ve škole. Hlavní postava se musela zamilovat do nejhezčího a nejpopulárnějšího kluka v celé škole + ji šikanují holky fifleny.
I když tenhle příběh není nic nového, tak mě i přes to moc bavil.

PanTydlitát
02.04.2020

Pribeh dívky, která je šikanovaná kvuli vrozenému albinismu. Ješte ze má Nilse!

Kdyby ji ty povedené superkrávy lépe poznaly, zjistily by, ze Anne Bea má ohromný smysl pro humor a ze je to vlastne bezva kamarádka.

Jen v druhém díle mi na ní neco nesedelo.

Ale první i tretí - :-0 - bomba.
XD

natyiscool
14.05.2019

Moc dobrá knížka doporučuji všem

Knihomolka582
21.03.2019

Tuhle knížku jsem četla v období kdy mě moje spolužačky šikanovaly a Anne na tom byla podobně. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila a sžila se s ní. Také její láska ke klukovi, kterého nikdy nezíská byla naivní jako ta moje. Moc doporučuji.

Kajka12
08.03.2019

Dvanáctiletá Anne Bea chodí do 7. třídy. Je jedna z těch lidí,kterým se ostatní smějí, jelikož jsou "jiní". Anne Bea totiž trpí albinismem, což znamená, že má téměř bílé vlasy a hodně světlou pleť. Také hodně špatně vidí, proto musí nosit tlusté brýle. Je veselá, chytrá a krásně zpívá. Je ovšem stydlivá a moc se neprojevuje, tudíž na to ostatní často zapomínají a koukají jen na to jak vypadá. Nejhorší ze všech jsou však tři "superkrávy" Thea, Ronja a Širin. Často se jí smějí a ponižují ji. To se pak Anne Bee sevře hrdlo a nemůže mluvit, protože je z toho hodně smutná. Naštěstí má hodnou rodinu, která ji má ráda a skvělého kamaráda Nilse se kterým se vždy zasměje. Přesto je pro Anne Bea těžké se s posměchem vyrovnat. Prokáže ale odvahu, když se ponižování od They, Ronji a Širin dokáže postavit.

MarMarMar007
07.03.2019

Anne Bea chodí do sedmé třídy a je hrdinkou knihy Války proti superkrávám. Je to ošklivá albínka, kterou ostatní nemají rádi. S vyjímkou Nilse a Anebíniny rodiny. Nils sice taky není zrovna populární, spíš se o něm dá říct, že je trasořitka, ale jako kamarád musí být skvělý. Ani Anne není špatná, jen si to ostatní, myslí. Vlastně je velice chápavá a upřímná. Jen ona si o sobě občas myslí, že je jediná, která může mít problémy. A přitom jsou i mnohem horší věci než albinismus. Anne navíc umí úžasně zpívat, ale sama nemá dost sebevědomí, aby to ostatním dala najevo. Teta Mona a Nils, jí k tomu naštěstí pomohou. Společeně naplánují operaci Tacos, pomocí které ostatním předvedou, co v nich je. Ale hlavně se tak postaví největším superkrávám, které se Anne posmívají. Anebíny je mi líto, ale vzhled není to nejdůležitější. Ona je prostě jen vyjímečná a na tom není nic špatného. Když to pochopí, začne jí být o něco víc do zpěvu..

ju01
07.03.2019

Anne Bea je dvanáctiletá holka, která chodí do sedmé třídy. Její život není lehký, protože se narodila jako albínka a k tomu ještě nosí silné brýle. Naneštěstí chodí do stejné třídy jako "superkrávy" Thea, Ronja a Širin. Ty se jí za její postižení (to, že je jiná) posmívají a šikanují ji. Kvůli tomu je Anne Bea hodně stydlivá a často ztrácí sebevědomí. Také trpí tím, že se jí lidé snaží pomoci, protože si myslí, že je slepá. Mimo třídu je to však bystrá, milá a sympatická dívka, která žádnou pomoc nepotřebuje a navíc má talent na zpěv. Lidé si však jejích dobrých stránek nevšimnou, protože na první pohled vnímají pouze to, že je odlišná. V jejím sebevědomí jí hodně pomáhá nejlepší kamarád Nils, před kterým nemá žádné tajnosti, a také její rodina. Možná i proto se odhodlá něco udělat s tím, že se jí ostatní posmívají a postavit se "superkrávám" na odpor. Rozhodne se, že vystoupí na školním souboji talentů a tím ukáže všem jednu ze svých nejlepších stránek, zpěv. Má pochybnosti, ale nakonec je přemůže její síla a zčásti i to, že miluje kluka z vedlejší třídy, Magnuse. Nakonec je se sebou moc spokojená, protože dokázala překonat sama svou vlastní stydlivost. Její odměna za vykonanou odvahu je, že jí Magnus nabídne, jestli nechce zpívat v jejich kapele.

Emi007
07.03.2019

Anne Bea je sympatická dvanáctiletá dívka, která se narodila jako albínka. Velmi špatně vidí, a to i přes to, že nosí silné brýle. Ve třídě má jen jednoho kamaráda – Nilse. Její spolužáci ji nemají rádi, protože je jiná. Obzvláště “superkrávy“ Thea, Ronja a Širin se Anne posmívají a všemožně jí ztrpčují život.
Anne ale má mnoho dobrých vlastností. Je přátelská, má smysl pro humor, umí krásně zpívat, jde jí matematika… I když je spíše stydlivá, nakonec se rozhodne Thee a spol. postavit: odhodlá se zpívat na Souboji talentů spolu s Nilsem, Johanne a Brittany. Souboj talentů nakonec vyhrají, Anne Bea získá několik nových kamarádů a její život se změní k lepšímu.

A. Audhild Solberg
norská, 1975

Kniha Válka proti superkrávám je v

Právě čtených3x