maisim maisim komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Sarah se v tomto díle neskutečně překonala. Nejen že vlastně obyčejnému ději dodala obrovskou šťávu, ale vůbec...... Natože se první díl u mně moc nechytil, tento mi přirostl k srdci.
Dokonce překonal první tři díly s.trůnu a možná se vyrovnal čtvrtému (a to jsem si myslela že už je nic nepřekoná). Sarah má neskutečně bujnou představivost. Strašně ráda jsem si dokola četla flirtování mezi Rysandrem a Feyre a všechno co se kolem nich točilo ;) . Kniha se četla sama. Rozhodně všem doporučuji, i těm co se 1.díl vůbec nelíbil, toto vám zpraví chuť. Moc se těším na další díly a nevim jestli to do vydání vydržím a nezblázním se.

15.04.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha se mi líbila. Nápad se "snovou říší" byl velice hezký, i snové dveře (říkala jsem si, jak asi by vypadaly moje dveře), skoro celou knížku jsem četla jedním dechem. Ale děj byl mohl být propracovanější, a postavy více popsané. Ale vše co mi u knížky chybělo byly maličkosti. Žádná kniha ale není dokonalá. Série rozhodně patří do mých oblíbených. Knihu doporučuji. Dávám tak 78% .

18.05.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem si přečíst popravdě řečeno nechtěla, ale jelikož mě kámoška přemluvila, tak jsem si ji přečetla. Kniha pro mě nebyla nic moc (ani zbytek série). Nebyla vůbec špatná, ale mně přišel průběh málo zpracovaný. Jinak nápd byl hezký. I milostný trojúhelník byl hezký, ale jak už jsem napsala, mohl být více zpracovaný. Ja bych knížku ohodnotila tak asi 60%. Tato kniha by se líbila sepíše u děvčat (ale i kluků) které mají rádi knihy s princeznami. Ale tento názor je jen můj, ale třeba mím kamarádkám se moc série hrozně líbila.

05.05.2017 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Další skvělý díl série. Jak jinak to asi popsat.

Sarah se zase jednou překonala. Knížku jsem přečetla jedním hltem. Byly kapitoly, které za nic moc nestáli. Ale byly takové u kterých jsem musela zavřít knížku a promyslet si, co vše se odehrálo. Od každé nové knížky od Sarah čekám hodně. A to je asi velká chyba. Moje očekávání bylo na poslední (předposlední) díl skleněného trůnu až moc než by se mělo. A tak mě knížka i trochu zklamala.

Děj byl svým způsobem zajímavý. Na začátku se to hodně táhlo,ale děli se důležité (nezáživné) věci. Myslím si, že na to jak byla knížka tlustá dělo se v ní málo zajímavých věcí. Ani romantika tam moc nebyla (no ve dvou či třech kapitolách ano, ale to vše). Jelikož mi Sarah trochu víc znechutila Aelin, tak jsem měla radši kapitoly s Manon a Lorcanem,...
MINI SPOILER: Když se Aelin objevila u Krále Pirátů jako Celaena byla jsem hrozně šťastná. Celou kapitolu jsem měla úsměv na rtech. Celaena mi tam hodně chyběla.

Konec byl HROZNÝ (v dobrém smyslu), nepředstavitelný, krásný a smutný. Dokonce mi ukáply i slzy.
Knížku doporučuji.
Je lepší si před přečtením Říše přečíst Krvavé ostří. V tomto dílu se zmiňují jména z povídek. A jsou docela důležitá.

09.03.2018 4 z 5