MagdaFish MagdaFish komentáře u knih

Pátrání po Jakeovi a jiné příběhy Pátrání po Jakeovi a jiné příběhy China Miéville

Chinu Miévilla baštím už od dob Nádraží Perdida. A i v povídkách se mu docela daří. Sice si neodpustí semo tamo ten svůj salónní marxismus, ale nečekaně projevuje i smysl pro humor a sarkasmus.

14.05.2018 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Perfektní zakončení série! Trochu to připomíná filmový scénář - je vidět, že autor prodal práva na zfilmování a scénář mu už leží v hlavě. A protože Peter Brett přislíbil další příběhy z Aly, těším se jak blecha na psa. :-)

07.05.2018 5 z 5

Šik jako Francouzka Šik jako Francouzka Frédérique Veysset

Hezké. Autorky neříkají nic nového, co by neřekli jiní před nimi (např. Inés de la Fressange), ale zaujali mě rozhovory. Názory módních návrhářů, majitelek butiků, fotografů, na to co znamená být Francouzkou, potažmo Pařížankou jsou vtipné, zajímavé, extravagantní a vyplývá z nich potěšující poznání: Není důležité se v Paříži narodit, stačí mít Paříž v srdci. :-)

27.02.2018 4 z 5

Móda v kruhu času - Retro - 200 let inspirací Móda v kruhu času - Retro - 200 let inspirací Miroslava Burianová

Poučná a pěkně zpracovaná knížka, ale ty gramatické chyby! "Voskovec s Werichem se uvedly ... " atd. U tohoto typu publikací bych čekala pečlivější korektury. Za obsah plný počet, za odfláknutou editorskou činnost jednu ubírám.

27.04.2017 4 z 5

Orlando Orlando Virginia Woolf

Jak Woolfovou miluju, tak s Orlandem jsem měla problém. Občas je sled myšlenek tak rychlej, že jsem nestíhala, co tím chce autorka říct. Ani se nedivím, že s touhle knížkou měli i její přátelé problém.

Asi si jí budu muset přečíst ještě jednou. :-)

17.04.2017 3 z 5

Kronika módy Kronika módy N. J. Stevenson

Zajímavá knížka o módě. Hlavně se tedy zaměřuje na britskou scénu od cca počátku 18. století. Překladatelka si mohla víc pohrát s překladem a i korektury by si zasloužily větší pozornost. Je tu moc zbytečných chyb, hlavně v datech.

24.03.2017 4 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Ano Nikky byl před třiceti lety totální vypatlanej magor, (a dost možná je i dneska :-D ), ale oceňuju schopnost sebereflexe i uprostřed nejhorších sraček. Tenhle chlápek je fakt dobrej.

14.08.2016 4 z 5

Grace Kellyová Grace Kellyová Wendy Leigh

Drbárna na entou ... :-/

21.01.2020 3 z 5

Mag & Satori v Paříži Mag & Satori v Paříži Jack Kerouac

Mag: Moc pěkné. Pro Kerouaca netypické, svěží, milé dílko.
Satori v Paříži: Aneb, jak se Kerouac prochlastal Paříží a Bretaní a napsal o tom povídku. :-)

10.10.2018 3 z 5

Jeď! Jeď! John Clellon Holmes

Nezačetla jsem se a nedočetla. Je poznat, že román je psán na základě deníků. Na mě to je moc dokumentární a popisné. Chybí mi tu lehkost. Možná někdy příště.

30.06.2017

Zahořklá megera Zahořklá megera Maria Sveland

No ... nic moc. S tímhle tématem myslím líp pracuje Caitlin Moran.

25.02.2017 2 z 5