lydie7986 lydie7986 komentáře u knih

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Je to bomba. V létě na dovolené jsem jedním dechem přečetla Těla Kláry Vlasákové a říkala jsem si, že si od ní musím ještě něco přečíst. Forma je zcela jiná, ale opět se to čte skvěle. Umím si představit perfektní filmové zpracování s excelentními hereckými výkony. Oto by musel být Ivan Trojan :-D
Depresívní to opravdu trochu je, ale je to taková za vlasy přitažená reflexe našich životů. Nepochopitelné, že mladá autorka má takový nadhled. Za mě pět hvězdiček nestačí ;-)

27.11.2023 5 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Podtitul Možná jsme všichni na světě sami mi tak trochu asocioval Petru Soukupovou s její knihou Nikdo není sám, kterou jsem četla nedávno a byla skvělá. Očekávala jsem něco v podobném duchu a tematicky to vlastně podobné je, ale asi tak, že tohle psal někdo komu je nějakých "náct" na svůj blog a očekává, že to budou číst další náctiletí, kteří úplně nevědí, jak to v reálném světě chodí. Tudíž dítě na prvním stupni za špatné chování mohou vyloučit. Nebo když potřebujete psycholožku, nemusíte půl roku čekat, ale normálně k ní jdete a je to zdarma a k faráři se chodí na konzultace. Postavy, které autorku omrzely, nechala bez vysvětlení zmizet.
Na straně 69 je nám tvrzeno, že párky od Pavlovi smrti neměli, na straně 39 však Tomáš talíř s párky odsouvá.
A některé věty jsou prostě perly:
Působila plná síly a tou silou Jitku udeřila do svědomí.
Není to zkrátka můj šálek...

13.03.2024 2 z 5

Pekařka z Lýdie Pekařka z Lýdie David Wishart

Docela mě zajímalo, jak bude pojata antická detektívka. To spojení mi prostě nesedělo. Výsledek není španý, ale úplně mě to nevtáhlo.
Trošku to nudí a zápletky jsou nakonec tak zapletené, že se v tom ztratíte.
Pokud jde o hlavního hrdinu, tak je to prostě Phil Marlowe zasazený do jiné doby. Má slabost pro krásné ženy a víno a chrlí impertinentní vtipy.
Nelituju, že jsem si knížku přečetla, ale toto téma už vyhledávat nebudu.

22.11.2023 2 z 5