lusila lusila komentáře u knih

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

To bola jazda! Určite existujú napínavejšie knihy, ale kombinácia zločinu a popis obdobia Viktoriánskeho Anglicka, ma doslova preniesla v čase.

01.04.2023 5 z 5

Pekár a vôňa príbehov Pekár a vôňa príbehov Carsten Henn

Výborné čítanie na oddych. V knihách sa všetko zdá také jednoduché. Tento príbeh mi pripomenul vôňu a chuť babkinho chleba, ktorá piekla aj úžasné koláče v murovanej peci.

29.03.2023 4 z 5

Záhrada víťazov Záhrada víťazov Rhys Bowen

Milý, miestami rozprávkový/ bylinky, ktoré prežili storočie, sadenice zemiakov, ktoré sa sadia na jeseň, vyliečenie španielskej chrípky bylinkami/príbeh. Historická fikcia plná dejových zvratov, oceňujem, že autorka neskĺzla do opisov zdĺhavých romantických výlevov. Skvelá kniha na relax.

22.03.2023 4 z 5

Dobrá správa o úzkosti Dobrá správa o úzkosti Anders Hansen

Zaujímavé čítanie, aj keď v poslednej časti knihy sa autor dosť často opakuje.

21.03.2023 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Minulosť, prítomnosť, budúcnosť. Jeden deň. Tri zdanlivo odlišné životy sa navzájom prepletú.

15.03.2023 5 z 5

Toto sa nemalo stať: Ako sa naučiť prijať veci, ktoré nedokážeme zmeniť Toto sa nemalo stať: Ako sa naučiť prijať veci, ktoré nedokážeme zmeniť Janina Scarlet

Vybrala som si ju do výzvy, bola som prekvapená ,že aj migréna či iná chronická bolesť sa môže dať zvládnuť pomocou terapie. Konečne kniha, kde autor netvrdí, že sa máme na svoje problémy pozerať z iného uhla a byť pozitívni.

15.03.2023 5 z 5

Veterinár z Hope Green Veterinár z Hope Green Sheila Norton

Občas si prečítam nenáročný príbeh, pri ktorom zrelaxujem. Ako hovorí hlavná hrdinka-každý má právo snívať. Babka Peggy bola úžasná postava, tá jej hláška: Mňa do toho nič, ja sa nestarám, som len stará mama, ma vždy rozosmiala.

14.03.2023 5 z 5

Slovenská republika v anekdotách 1993-2013 Slovenská republika v anekdotách 1993-2013 Milan Stano

Ak máte radi politické vtipy, prídete si na svoje, Táto kniha chronologicky ponúka zmes politických a iných vtipov, ktoré sa hovorili v rokoch 1993-2013. Jedným takým známym výrokom je :" Dobre už bolo. "Keď som však čítala túto knihu, napadá ma otázka- kedy?

13.03.2023 4 z 5

Tři šálky čaje Tři šálky čaje Greg Mortenson

" Zde pijeme pro zdárný obchod tři šálky čaje: u prvního šálku jste cizinec, u druhého se stáváte přítelem a u třetího jste už členem rodiny- a pro svoji rodinu jsme připraveni udělat cokoliv-i zemřít."
/Hadží Ali, náčelník osady Korphe, pohorie Karakoram, Pakistan/

12.03.2023 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Neviem kto to povedal, ale súhlasím: Mravné alebo nemravné knihy neexistujú. Kniha môže byť len dobre napísaná, alebo zle napísaná. Nič iné.

07.03.2023 5 z 5

Portrét Doriana Graya Portrét Doriana Graya Oscar Wilde

(SPOILER) Aj keď ide o klasiku, určite má čo povedať aj dnes. Poučí: "Dnes ľudia poznajú cenu všetkého, ale nepoznajú hodnotu ničoho." Aj pobaví: " V celej Dolnej snemovni niet vari nikoho, koho by bolo hodno namaľovať, hoci mnohým z nich by veru nezaškodilo, keby ich trochu zmaľovali." Ja som si čítanie knihy užívala od začiatku do konca.

06.03.2023 5 z 5

Slepá vŕba a spiaca žena Slepá vŕba a spiaca žena Haruki Murakami

Možno preto, že poviedky som čítala pred spaním, mi rýchlo vyšumeli z hlavy. Zostal po nich jeden splnený bod čitateľskej výzvy. To je asi tak všetko, čo viem povedať o tejto knihe.

04.03.2023

Dar divočiny Dar divočiny Elli H. Radinger

Inšpiratívna kniha. Sála z nej taká láska k prírode a s mnohým s autorkou súhlasím. Bonusom sú čiernobiele a farebné fotografie.

01.03.2023 5 z 5

V neistej bitke V neistej bitke John Steinbeck

"Mám pred sebou úlohu a musím využiť všetky prostriedky, čo mám poruke."
A niekedy aj ľudí...Väčšinou za to zaplatia tí, ktorým sebectvo je cudzie. Vlastne...každá bitka je na začiatku s neistým koncom...

14.02.2023 4 z 5

Medzi nebom a zemou Medzi nebom a zemou Václav Neuer

Prečítané raz-dva, napínavé, zaujímavé. Teším sa na ďalšiu krimi.

11.02.2023 5 z 5

Hlava ako dôkaz Hlava ako dôkaz Peter Šloser

Kriminálne romány čítam rada, hlavne tie, ktoré sú inšpirované skutočnosťou. V tomto prípade ma zaujal prípad, podľa ktorého je pomenovaná kniha. Do popredia sa však viac dostáva téma mafie a šikany na pracovisku, čo však neznamená, že je to zle. Kniha sa číta ľahko aj preto, lebo jednotlivé kapitoly sú kratšie.

09.02.2023 4 z 5

Quissama Quissama F. Springer (p)

Knihu som si vybrala do čitateľskej výzvy, len tak naslepo som po nej siahla v knižnici. A neľutujem, prečítaná jedným dychom, autor je výborný rozprávač .Príbeh je podaný s ľahkosťou, avšak reflektuje vtedajšiu realitu v Angole.

09.02.2023 5 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Tak toto sa čítalo samo. Výborne vystavaný príbeh, od začiatku do konca.

05.02.2023 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Zimomriavky.

11.01.2023 5 z 5

Alberta prijíma milenca Alberta prijíma milenca Birgit Vanderbeke

Hlavná hrdinka žije v pokojnom manželstve a venuje sa prekladom. Aby sa rozptýlila, začína písať príbeh dvojice, ktorá má podobné povolania, ale celkom iný, turbulentný citový život.

08.01.2023 3 z 5