Veterinár z Hope Green

Veterinár z Hope Green https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403417/bmid_veterinar-z-hope-green-Y9x-403417.jpg 4 10 4

Dojemný a inšpirujúci príbeh o jednoduchom i rušnom živote na vidieku. A o všetkom, čo prináša láska – k ľuďom či zvieratám. Sam vždy snívala o práci so zvieratami... No ako recepčná na veterinárnej klinike v Londýne nemá pocit, že je to to pravé. Z neistoty, či je život v rušnom meste naozaj pre ňu, sa rozhodne odísť k babke Peggy do tichej vidieckej dedinky, kde každý pozná každého, a ona sa tam čoskoro cíti ako doma. Napriek idylickej atmosfére, vlniacim sa kopcom a rozprávkovému čaru však život v Hope Green vôbec nie je pokojný. Keď Sam spozná Joea, svojského a nevrlého miestneho veterinára, uvedomí si, že ho musí získať na svoju stranu. Lenže to sa ľahšie povie, ako urobí. Samin sen je na dosah, podarí sa jej však dosiahnuť ho, alebo sa všetky okolnosti postavia proti nej? Dojemný a inšpirujúci príbeh o jednoduchom i rušnom živote na vidieku. A o všetkom, čo prináša láska – k ľuďom či zvieratám.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Lindeni

The Vets at Hope Green , 2017

lusila
14.03.2023 5 z 5

Občas si prečítam nenáročný príbeh, pri ktorom zrelaxujem. Ako hovorí hlavná hrdinka-každý má právo snívať. Babka Peggy bola úžasná postava, tá jej hláška: Mňa do toho nič, ja sa nestarám, som len stará mama, ma vždy rozosmiala.

Ďumbierka
03.06.2021 4 z 5

Toto bolo také milé a nenáročné čítanie.

Zvieratá milujem a knihu som mala doma už nejaký ten rok a prišla situácia, kedy som po nej úplne vedome siahla, aby som prišla na iné myšlienky.

Toto úplne nebol najlepší ťah, ale zároveň, moja intuícia asi vedela prečo to robí a niektoré veci som jednoducho dokázala aj skrz príbeh v knihe prijať, akceptovať a veru, miestami zo mňa tiekli aj potoky sĺz - čo by asi v bežnej situácii nebolo až tak extrémne.
Póri čítaní som sledovala môjho cavalierika, ako len tak leží a spí na deke a nakoniec som bola rada, že som siahla po tejto knihe a v tomto čase.

S našim psíkom doma to našťastie dopadlo dobre a teda, aby som tu nepísala len o tom, ako som plakala pri čítaní tohto nenáročného čtiva, tak som sa pri čítaní aj pochechtávala a smiala a je vždy skvelé, ak vás knižka trošku rozveselí.

Knižka mi pohladila dušu a vypustila som von nejaké to trápenie.

Príbeh nie je nejako prelomový, je to oddychový román, no mne sa kniha čítala sama a snáď budú vydané aj ďalšie dve knihy k tomuto príbehu.
Chcela by som si ich prečítať.

Ak ste romantické duše ako ja, máte radi anglický vidiek a príbehy z takéto pokojného a vidieckeho prostredia, knižka vám padne dobre.
Oddýchnete si a ak máte radi zvieratá, určite to bude dobrý výber na letné čítanie niekde na lavičke alebo na deke v záhradke či na pláži.

A určite, keď uvidím dvere obrastené ružami, spomeniem si na Sam ;)

lucka1998
14.04.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, Sam řešila problémy, které můžou potkat každého, ale šla si za svým, i když to občas bylo složité. Příběh sice byl předvídatelný, ale to mu určitě neubere. Určitě doporučuji

Deia
23.03.2021 4 z 5

Toto je strašne milá kniha. Neviem, ako inak by som ju opísala. Dej je síce strašne jednoduchý a predvídateľný, väčšinu toho čo sa tam stalo som si domyslela už dávno predtým, ale napriek tomu, že teda nie je vôbec napínavá, som sa od nej nemohla odtrhnúť a prečítala som ju na jeden záťah. Sam je veľmi sympatická postava a aj jej babka je super. Veterinár a zvieratká sú len taký bonus. Prostredie je naozaj krásne opísané, až som pri čítaní mala chuť bývať v nejakej takej vidieckej obci (to ma rýchlo prešlo). Kniha by mala byť prvou časťou série, tak dúfam, že postupne budú preložené aj ďalšie časti. A knihu teda určite odporúčam, jej čítanie pohladí na duši.