Tři šálky čaje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1993 se horolezec Greg Mortenson ocitl po neúspěšném pokusu zdolat vrchol K2 na chudém pákistánském venkově v pohoří Karakoram. Dobrosrdečnost místních obyvatel ho dojala natolik, že přislíbil vrátit se zpět a postavit zde školu. Tři šálky čaje je příběh o tomto slibu a neuvěřitelných výsledcích, kterých se podařilo dosáhnout. Za více než deset let postavil Mortenson na tomto nebezpečném území, kde se zrodil Tálibán, ne jednu ale pětapadesát škol, navštěvovaných převážně dívkami. Jeho příběh plný ohromující odvahy se stal testamentem síly lidskosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22989/tri-salky-caje-22989.jpg 4.430
Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Tatran (Bratislava)
Originální název:

Three Cups of Tea


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Tři šálky čaje

Zorka
06.04.2015

Knížka Grega Mortensona mě donutila zamyslet se nad problematikou islámu jako už dlouho žádná kniha ne. Když nad tím tak přemýšlím, nejde vlastně ani tak o náboženství jako takové, ale o nevědomost, nevzdělanost, nedostatek prostředků. Právě ta dovedla mnoho tamních lidí k náboženskému extremismu, jehož přívržence fundamentalisté vychovávají v náboženských školách. Pohled do prostředí obyčejných lidí, kteří neschvalují terorismus, a jejich postoje k Talibanu pro mě byly rozhodně zajímavým a obohacujícím čtením. Klobouk dolů před Gregem Mortensonem, který se snaží stavět na území Pákistánu a Afghánistánu školy, které vychovávají nikoli extremisty, ale vzdělané lidi, kteří se tak mohou sami přičinit o zlepšení jinak obtížné životní situace.

kapllu
15.04.2011

Knížka, která vás donutí přemýšlet. Dalo mi to trochu jiný pohled na muslimy všeobecně. Normální lidé, co chtějí normální věci a normálně žít.